Gündem Haberleri

  Libya'dan 188 işçi Ankara'ya getirildi

  A.A
  25.02.2011 - 22:06 | Son Güncelleme:

  İç ayaklanmaların yaşandığı Libya'nın Sirte kentinde özel bir firma adına çalışan 188 işçi, firmalarının sağladığı özel uçakla Ankara'ya getirildi.

  Özel bir firma adına Sirte kentine çalışmaya giden işçileri taşıyan uçak, akşam saatlerinde Esenboğa Havalimanı'na indi.İşçilerden Ali Özboduroğlu, Libya Devlet Başkanı Muammer Kaddafi'nin doğup büyüdüğü yer olarak bilinen Sirte'de durumun diğer kentlere göre daha sakin olduğunu söyledi.

  Sirte'de bulundukları süre içinde sıkıntı çekmediklerini anlatan Özboduroğlu, “Biz de televizyondan seyrettik. Diğer taraftaki arkadaşlar çok zorluklar çekti. Ama biz rahattık” dedi.İşçi Saim Erdağlı da 3 aydır Libya'da olduğunu belirterek, kentin diğer yerlere göre sakin olduğunu ancak insanların yine de korktuğunu kaydetti.

  Erdağlı, yeme-içme gibi temel ihtiyaçlar konusunda sıkıntı yaşamadıklarını dile getirdi.Cemali Güneysu ise bulundukları bölgede kendilerine çok iyi davranıldığını ifade etti.Ankara'ya dün getirilen işçilerden Mehmet Salim Koç da bulundukları bölgede Türklerin sevildiğini belirterek, kendileri açısından bir sorun yaşanmadığını söyledi.İşçiler, işlemlerinin ardından memleketlerine gitmek üzere havalimanından ayrıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı