Gündem Haberleri

  Libya lideri Muammer Kaddafi 12 gün süren sessizliğini bozdu, NATO roketlerle cevap verdi

  Telegraph/CNN
  12.05.2011 - 09:52 | Son Güncelleme:

  Libya lideri Muammer Kaddafi, dün devlet televizyonuna çıkarak NATO’nun düzenlediği hava harekatlarında yaralandığı veya öldürüldüğüne yönelik spekülasyonlara son verdi. Kaddafi'nin konuşmasından saatler sonra, Trablus'a roket yağdı.

  Kaddafi, dün gece geç saatlerde ekrana çıkarak 12 gün süren sessizliğine son vermiş oldu. Kaddafi, NATO savaş uçaklarının en küçük oğlu Seyfülarab’ın ölümüne neden olduğu bombardımanın yaşandığı 1 Mayıs’tan bu yana kamuoyunun karşısına çıkmamıştı.

   

  Libyalı yetkililerin dün akşam yerel saatle 20.00 sularında çekildiğini belirttiği konuşma, başkent Trablus’ta 23.30 sularında yayınlandı. Siyah bir kaftan giyen ve güneş gözlükleri takan Kaddafi, yaptığı konuşmada aşiret liderlerine seslendi. Kaddafi’nin ağır ağır ve tereddüt içinde konuşması dikkat çekti.

   

  KADDAFİ 12 GÜN SONRA ORTAYA ÇIKTI / Foto Galeri

   

  Konuşmanın, Trablus’taki yabancı basın mensuplarının kaldığı otelde gerçekleştirilmesi, Kaddafi’nin NATO harekatlarına karşı ne kadar tedbirli olduğunu gösterdi.

   

  Öte yandan, Libya hükümet sözcülerinden biri, bu sabah saatlerinde, dört roketin, Kaddafi’nin sarayı Bab-ül Aziziye’yi vurduğunu ve en az iki kişini öldüğünü söyledi.

   

  TRABLUS'TA HASTANELER YARALILARLA DOLDU / Foto Galeri

   

  Trablus’un merkezinde duyulan patlamaların ardından, hükümet yetkilileri yabancı gazetecileri roketlerin düştüğü noktaya götürdü. Yetkililer, ölen iki kişinin yanı sıra 27 kişinin yaralandığını ve hastaneye kaldırıldığını belirtti.

   

  Reuters muhabiri, Trablus’ta duyulan patlamaların NATO’nun harekatından kaynaklandığını düşündüklerini belirtti.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı