Gündem Haberleri

  Leyleğini mezara gömdü artık kartal besleyecek

  Hürriyet Haber
  12.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Turhallı hayvansever ‘‘Hacı’’ adlı leyleğine mermer mezar yaptırmıştı

  Ölen leyleğine 150 milyon liralık mermer mezar yaptırarak tüm Türkiye'nin dikkatini çeken hayvansever Seyfettin Kavak'ın acısı, bugünlerde bir nebze olsun dindi. Ölen ‘‘Hacı’’ adlı leyleği için ‘‘En yakın arkadaşım, sırdaşımdı’’ diyen Seyfettin Kavak, kendisine hediye edilen bir yaralı kartalı tedavi edip besleyerek avunuyor.

  Turhal yöresinde hayvanseverliğiyle ve kendisine getirilen tüm yaralı hayvanları tedavi etmesiyle tanınan Seyfettin Kavak, ‘‘Hacı’’ adını verdiği leyleğini 150 milyona yaptırdığı mermer mezara gömdükten sonra, teselliyi yine hayvanlarda buldu. Seyfettin Kavak, yaralı halda bulunup tedavi etmesi için kendisine getirilen bir kartalla avunuyor. ‘‘Hacı’’ adlı leyleğini unutamadığını söyleyen ünlü hayvansever ‘‘Şimdi boynundan yaralı bir kartalım var. Onu iyileştirmeye çalışıyorum. Ancak hiçbiri Hacı'nın yerini doldurmuyor’’ dedi. Kartalın özgürlüğüne düşkün ve vahşi bir hayvan olduğuna dikkat çeken Seyfettin Kavak, ‘‘Bu güzel hayvanı da tedavi edeceğim. Sonra serbest bırakacağım, ister yanımda kalır, ister gider‘‘ diye konuştu.

  Turhal'da çay bahçesi işleten Seyfettin Kavak'ın 1991 yılında yaralı olarak bulduğu ve tedavi ettikten sonra ‘‘Hacı’’ adını verdiği leyleği, geçtiğimiz günlerde arıların sokması sonucu ölmüştü. Seyfettin Kavak, dokuz yıldır baktığı leyleğin ölümüne çok üzüldüğünü ve günlerce uyumadığını belirterek, ‘‘Her hafta Hacı'yla hamama gidip birlikte banyo yapıyorduk. Ordakiler de çok seviyordu’ dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı