Gündem Haberleri

  Levent Bektaş ek ifade veriyor

  A.A
  10.12.2009 - 11:19 | Son Güncelleme:

  “Ergenekon” soruşturması kapsamında Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmata ilişkin tutuklu bulunan emekli Binbaşı Levent Bektaş, Silivri Cezaevi'nden Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne getirildi.

  Silivri Cezaevine ait cezaevi aracıyla, orada kalan diğer tutuklularla birlikte, sabah saatlerinde adliyeye getirilen Bektaş, burada nezarethaneye alındı.

  Bektaş'ın ofisindeki bir CD'de ele geçirildiği ve “gayrimüslüm vatandaşlara yönelik suikast” planları ile bazı koramirallerin adlarının yer aldığı öne sürülen “Kafes Planı”na yönelik soruşturma kapsamında, ifadesine başvurulacağı öğrenildi.

  Sorgulamanın “Ergenekon” soruşturmasını yürüten Cumhuriyet savcılarından Murat Yönder tarafından yapılması bekleniyor.

  Emekli Binbaşı Levent Bektaş, “Ergenekon” soruşturması kapsamında Poyrazköy'de gerçekleştirilen kazı çalışmalarına ilişkin Deniz Yarbay Ercan Kireçtepe ve Deniz Binbaşı Emre Onat ile gözaltına alınmıştı.

  Bektaş, Kireçtepe ve Onat, sevk edildikleri İstanbul Nöbetçi 10. Ağır Ceza Mahkemesince, “terör örgütüne üye olmak”, “ateşli silahlar kanununa muhalefet” ve “tehlikeli maddelerin izinsiz olarak bulundurulması veya el değiştirilmesi” suçlarından 25 Nisanda tutuklanmıştı.
  Aynı soruşturma kapsamında şu ana kadar toplam 8 askeri personel tutuklandı.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı