GeriGündem Leopar desen hayvanların kafası karışıyor diye yasaklandı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Leopar desen hayvanların kafası karışıyor diye yasaklandı

Leopar desen hayvanların kafası karışıyor diye yasaklandı
refid:24784128 ilişkili resim dosyası

İngiltere'de Chessington Maceralar Dünyası isimli vahşi yaşam parkına leopar ve benzeri hayvan kürkü desenli kıyafetle girmek yasaklandı. Sebep hayvanların kafasının karışması...

Parkın yöneticileri son dönemde hayvan kürkü desenli giysilerle gelenlerin sayısında bir artış olduğunu ve parktaki hayvanların bu kişilerle iletişi kurmaya ya da bu kişilerden kaçmaya çalıştığını fark ettiklerini söyledi.

Yasağın özellikle ZUFARI adı verilen safari deneyimi için geçerli olduğunu belirten yetkililer, vahşi hayvanların kendilerine benzeyen ziyaretçiler gördüklerinde "şaşkınlığa düştüğünü" ifade etti.

ZUFARI Sözcüsü Natalie Dilloway, "ZUFARI sayesinde ziyaretçiler vahşi türlerle çok yakınlaşıyor. Eğer bir insan o hayvanın kürkünün benzeri desende bir giysi giyerse hayvanlar fazla dostane bir tavır sergiliyor. Eğer o türün avcısı bir türün deseni söz konusuysa o zaman da korkup kaçıyorlar" diye konuştu.

Parkta hayvan desenli giysiler giyenleri tespit etmek için özel çalışanlar görevlendirilecek. İçeri bu tür kıyafetle girenlere gri tulumlar verilecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle