Gündem Haberleri

  Lenf kanseri Kader yardım bekliyor

  Durmuş SEVİNDİK/ZONGULDAK, DHA - CİHAN
  08.12.2014 - 17:36 | Son Güncelleme:

  Zonguldak’ta lenf kanserine yakalanan Kader Ulama (43) iki çocuğu ve kocasının önünde adeta eridi. 6 ayda hastalığı günden günde daha kötüye giden, 2 yıl önce yendiği amansız hastalığın yeniden nüksetmesi sonucu Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi(BEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde kemoterapiye başlayan çaresiz kadın, yeniden ayağa kalkıp ailesine sahip çıkabilmek için devlet büyüklerinden ve hayırseverlerden destek bekliyor.

  İSTANBUL’da muhasebe bürosunda çalışırken 2 yıl önce lenf kanserine yakalanan 43 yaşındaki Kader Ülema, eşinin memleketi Zonguldak’taki Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi görerek hastalığı yenmeye çalışıyor. Ülema, sağlığına kavuşup yeniden çalışmak istediğini söyledi.

  Kader Ülema, 13 yıl önce tatil için gittiği Marmaris’te, aşçı olan Hüseyin Ülema ile tanışıp evlendi. İstanbul’a yerleşen ve 2 çocukları olan çiftin mutluluğu, Kader Ülema’nın 2 yıl önce kulağının arkasındaki şişlik nedeniyle gittiği İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde lenf kanseri teşhisi konulmasıyla bozuldu. Işın ve kemoterapi tedavisi gören Kader Ülema, 1 yıl önce eşinin memleketi Zonguldak’taki BEÜ Sağlık Uygluma ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi görmeye başladı. Tedavisi devam ederken 6 ay önce yüz felci de geçiren Kader Ülema, tedavisini sürdürerek hastalığı yenmek için mücadele veriyor.

  ERDOĞAN'A MEKTUP YAZDI AMA...

  Liseye giden kızı vasıtasıyla Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a gönderdiği mektuba cevap gelmediğini söyleyen Ülema iyi bir durumdayken bu hale düşmesinin çok zor olduğunu belirtti.

  Eşinin, hastalığı nedeniyle çalışmayı bırakıp kendisine baktığını, ancak bu sırada maddi yönden zor günler geçirdiklerini anlatan Kader Ülema, şöyle dedi: "Tedavim çok ağır geçiyor. Bazen haftanın 4 günü hastanede yatarak kemoterapi görüyorum. Başka bir yerden de gelirimiz yok. Komşularımızın, eşimizin, dostumuzun yardımlarıyla ayakta durmaya çalışıyoruz. Hastalığı yenip yeniden ayağa kalkmak ve çalışmak istiyorum. 2 yılda hayatımız tamamen değişti. Fiziken de değiştim. Saçım yok, yüzüm değişti. Bazen eski fotoğraflarıma bakarak ağlıyorum. Eşim ve çocuklarım bana destek oluyorlar, moral vermeye çalışıyorlar. Ama onlar da çok üzülüyor. Ben yeniden İstanbul’a gidip iyi bir hastanede tedavi görmek istiyorum"

  800 LİRA BAKIM MAAŞI

  48 yaşındaki Hüseyin Ülema ise eşinin evde bakıma muhtaç olması nedeniyle Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne başvurduğunu belirterek, "Bu aydan itibaren 800 lira evde bakım maaşı bağlanacağı söylendi. Onu bekliyoruz. Eşimi yalnız bırakamıyorum. Onun bir an önce iyileşmesini istiyorum" dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı