GeriGündem Leblebi tükürüp paraları kapmış
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Leblebi tükürüp paraları kapmış

Leblebi tükürüp paraları kapmış
refid:13169997 ilişkili resim dosyası

Banka önlerinde, çiğnediği leblebiyi emeklilere tükürüp üzerlerini temizlemeye çalışırken el çabukluğuyla paralarını çalan yankesici yakalandı.

İSTANBUL Asayiş Şube Müdürlüğü’ne başvuran üç kişi, üzerlerine tükürdükten sonra paralarını çalan bir kişiden şikâyetçi oldu. Eyüp ve Silivri bölgesinde meydana gelen olaylarda mağdurlar emekli maaşlarını çekmeye gittikleri banka önlerinde yanlarına yaklaşan yaşlı bir kişinin üzerlerine ağzında çiğnediği leblebiyi tükürdüğünü söylediler. Mağdurlar daha sonra yaşlı kişinin “Kusura bakmayın leblebinin tadı kötü geldi. Tükürürken yanlışlıkla oldu” diyerek kendilerine temizlik için yardım etmeye çalıştığını, bu sırada cüzdanlarını çaldığını iddia ettiler.

Fotoğraftan teşhis ettiler

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği’ne gelen üç yaşlı kişi, kendilerini soyan şüpheliyi eski sabıkalıların resimlerinden teşhis etti. Şüphelinin daha önce aynı suçlardan 25 kez gözaltına alınan 63 yaşındaki Yavuz A. olduğu ortaya çıktı. Polis Yavuz A.’yı Eyüp’te evinde gözaltına aldı. Poliste yapılan sorgusunda Yavuz A. suçunu itiraf etti. Yavuz A.’ın üzerlerine tükürerek N.D.’den (70) 900 TL, H.G.’den (70) 280 TL, H.T.’den (72) ise 600 TL çaldığı belirlendi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle