Gündem Haberleri

  'Laz pop'a suç duyurusu

  Hürriyet Haber
  07.12.2001 - 15:30 | Son Güncelleme:

  Eski gazeteci İrfan Demir, Davut Güloğlu, Tarık Tüfekçi ve Kont Adnan hakkında "Karadeniz kültürüne ve müziğine hakaret ettikleri" gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

  İstanbul Adalet Sarayı`na gelen ve eski gazeteci olduğunu belirten İrfan Demir, 3 ses sanatçısı hakkında hazırladığı suç duyurusu dilekçesini Müracaat Savcılığı`na verdi.  

  Dilekçede, çalışmalarında "Karadeniz kültürü"nün bir parçası olan müziği kullanan bu sanatçıların, söyledikleri şarkılar ve çektikleri kliplerle "Karadeniz kültürünü yozlaştırıp bozdukları" ileri sürüldü.
    
  Kliplerin "erotik içerikli", şarkı sözlerinin de "anlamsız" olduğu ifade edilen dilekçede, "Kemençe ve tulum eşliğinde oynanan horonlarda kızlarımız ön plana çıkarılıp cinsel obje haline getirilerek, Karadeniz parçalarının güzellikleri ve özellikleri dışlanmakta, kültürümüz tahrip edilmektedir"  denildi.

  Dilekçede, Güloğlu ile Tüfekçi ve Yılmaz`ın, "Karadeniz kültürüne ve müziğine hakaret ettikleri" öne sürülerek, kasetlerinin toplanıp kliplerinin yasaklanması istendi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı