Gündem Haberleri

  Lastik tamirci

  Nalan ÇOLAK/İSTANBUL
  12.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Güngören’de bir otomobil şirketinin teknik servisinde tamircilik yapan İlker Çevik, lastik gibi vücuduyla, gündüzleri otomobillerin altında giriyor, akşamları da sahnede izleyiciyi şaşkınlığa uğratan bir şov yapıyor. Çevik, küçücük valizlerin içine giriyor, klozet kapağından geçiyor...

  ENDÜSTRİ Meslek Lisesi mezunu Sivaslı İlker Çevik, uzakdoğu sporlarının sinemadaki ustaları Jackie Chen ve Bruce Lee’yi izleyerek büyüdü. Sirklerdeki akrobatlar da çok ilgisini çekiyordu. Bu sırada tekvando öğrenmeye başladı. Bir yandan da akrobatları taklit ediyordu. Çalışmaları onu her geçen gün esnekleştirdi. 2002’de artık sahnelerdeki şovlarda yer alıyordu. Bir organizasyon sırasında tanıştığı Fransız Lydie Boisard, ona akrobasinin tekniklerini öğretti.

  Okul açmak istiyor

  İlker Çevik, esnekliğini kaybetmemek için vücut geliştirme, fitness, Tai-Chi, atletizm ve basketbolla uğraşıyor. Şimdi amacı kendini daha da geliştirip, Türkiye’nin adını akrobasi yoluyla duyurmak ve bu konuda bir okul açmak.
  /images/100/0x0/55ead679f018fbb8f899ee40
  Geceleri sahnelerde akrobasi yapan İlker Çevik, gündüzleri ise bir otomobil markasının teknik servisinde çalışıyor. Kendisine "Lastik Adam" diyen 28 yaşındaki İlker Çevik, becerisiyle mesleğinin birleştiği noktaları şu sözlerle anlattı:

  "Gündüzleri tamirhanede, akşamları ise sahnede olmak çok hoş bir durum. Esnekliğim otomobilleri tamir ederken de büyük kolaylık sağlıyor. Girilmesi en zor yerlere girip, aracın her yerine uzanabiliyorum. Bacaklarımı 180 derece açarak tamire başladığımda müşteriler gözlerini benden alamıyor."

  İlker Çevik, kendi kendine Fransızca, İspanyolca, İtalyanca ve İngilizce öğrendiğini de söyledi. Geniş kitlelere hitap etmek için, kültürel gelişimi sağlamak gerektiğini belirten Çevik, "Büyük kitlelere hitap etmek, markalaşmayı getiriyor. /images/100/0x0/55ead679f018fbb8f899ee42Ben de kendim için elimden geleni yapıyorum" diye konuştu. Çevik’in lastik gibi eğilip bükülebilen 10 yaşında bir kardeşi de var.

  Fransızdan eğitim aldı

  Esnekliğini kaybetmemek için vücut geliştirme, fitness, Tai-Chi, atletizm ve basketbolla uğraşan İlker Çevik, akrobasi tekniklerini bir organizasyon sırasında tanıştığı Fransız Lydie Boisard’dan aldı. Gündüzleri bir otomobil markasının teknik servisinde çalışan Çevik, "Gündüzleri tamirhanede, akşamları ise sahnede olmak çok hoş bir durum. Esnekliğim otomobilleri tamir ederken de büyük kolaylık sağlıyor. tamir için girilmesi en zor yerlere girince müşteri şaşırıyor" dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı