Gündem Haberleri

  'Lan demek moda mı oldu?'

  Ramazan EĞRİ/İSTANBUL, (DHA)
  13.02.2006 - 11:21 | Son Güncelleme:

  Kaymakam velilere 'adamlar' diye hitap edince veliler de 'lan demek moda mı oldu' diye karşılık verdi.

  İstanbul Maltepe İlçe Kaymakamı Nuri Ziya Türkdoğan'ın kendisiyle görüşmeye gelen velilere “Toplantı salonuna alın şu adamları” şeklinde hitap etmesi tepkiye neden oldu.

  Depremde zarar gördüğü için yıkılacağı öne sürülen Kaymakamlık binasının bir yıllığına 4 katlı Maltepe Hasan Şadoğlu İlköğretim Okulu’nun en üst katına taşınacağı haberine tepki gösteren veliler, soluğu kaymakamlık binasında aldı.

  300 veli Maltepe İlçe Kaymakamı Nuri Ziya Türkdoğan ile görüşmek istedi. Ancak kaymakamın ortaya çıkmaması üzerine velilerin öfkesi daha da arttı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferşat Ayar, grubu sakinleştirmek için çaba sarfetti. Ayar’ın velileri sakinleştirmeye çalıştığı sırada kaymakamlık binasına gelen Kaymakam Nuri Ziya Türkdoğan'ın kalabalığı görünce “Açın şu kapıyı! Aşağı toplantı salonuna alın şu adamları” demesi, velilerin tepkisi daha da arttırdı.

  "LAN DEMEK MODA MI OLDU?"

  Kadın veliler, Kaymakam Türkdoğan’a “Biz adam değiliz. Kadın da var içimizde” diyerek tepki gösterdi. Bazı veliler de “Başbakan da ‘lan’ diyor. Hükümette ‘lan’ demek moda mı oldu?” diyerek sert çıkıştı.
  Kaymakamın Sevim Bayram adındaki veliyi azarlamasına diğer veliler de tepki gösterdi. Bir grup veli toplantı salonuna alınırken dışarıda kalan veliler de bu sırada yoldan geçen ve içinde AKP’li delegelerin bulunduğu otobüsün önünü kesti. AKP’li delegelerin ilçe başkanlarını seçmek üzere yola çıktığı parti otobüsünün yolunu kesen grup yolun bir süre trafiğe kapanmasına sebep oldu. Kapanan yol polislerin çabasıyla yeniden trafiğe açıldı.

  Kaymakamlık binası toplantı salonuna alınan velilerle kaymakam Türkdoğan arasındaki tartışma burada da devam etti. Veliler, kaymakamın gazetede yazılanları yalanlaması ve kaymakamlığın okul binasına taşınmayacağını taahüt etmesi üzerine ikna olarak sesizce dağıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı