GeriGündem KYK yedek yurt sonuçları açıklandı! Yerleşemeyenler için yeni şans!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

KYK yedek yurt sonuçları açıklandı! Yerleşemeyenler için yeni şans!

KYK yedek yurt sonuçları açıklandı! Yerleşemeyenler için yeni şans!

KYK yurt yedek sonuçları YURTKUR üzerinden yapılan açıklama ile öğrenci ve velilere duyuruldu. Barınma ihtiyacını karşılamak isteyen on binlerce kişinin merakla araştırdığı KYK yurt yedek sonuçları, YURTKUR internet sitesi üzerinden öğrenilebilecek. Peki, KYK yurt yedek sonuçları neticesinde henüz bir yurda yerleşemeyen öğrenciler ne yapacak? İşte, bundan sonraki süreç hakkında bazı bilgiler

KYK yurt yedek sonuçları için öğrenci ve velilerin araştırması devam ediyor. Üniversite eğitimini alacakları kentlerde barınma ihtiyacını karşılamak isteyen öğrenciler, Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun desteğini almak için müracaatta bulundu. İlk üç yedek yurt sonuçları duyurusundan faydalanamayan öğrenciler, boş kontenjana göre her pazartesi ve perşembe günü açıklanacak olan KYK yurt yedek sonuçlarına kilitlendi. Peki, KYK yurt yedek sonuçları açıklandı mı? İşte, detaylı bilgiler

KYK yurt yedek sonuçları her perşembe ve her pazartesi günü otomatik olarak öğrencilerle paylaşılacak.

KYK YURT YEDEK SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

YEDEK YERLEŞTİRMELER HER PAZARTESİ VE PERŞEMBE GÜNLERİ ALINACAK

11 Eylül Pazartesi günü başlayan yedeklerin yerleştirilme süreci, KYK yurtlarında yer olması halinde her perşembe ve pazartesi olmak üzere devam edecek. Dolayısıyla yedeklerin yerleştirilmesi 14 Eylül Perşembe günü ikinci kez, 18 Eylül Pazartesi günü ise üçüncü kez gerçekleştirilecek.

Gençlerin barınma talebini karşılamaya yönelik yıl içerisinde de yurt açma faaliyetlerini sürdüren KYK, bünyesine dahil ettiği yeni yurtlara ve mevcut yurtlarında boşalan yerlere öğrencileri yerleştirmeye 18 Eylül tarihinden sonra da her perşembe ve her pazartesi günü devam edecek.

KYK EK YERLEŞTİRME BAŞVURULARI NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

2017-2018 eğitim öğretim yılında ilk defa bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran öğrencilerin başvurularını alan KYK; ek kontenjan ve özel yetenek sınavı ile yerleşen, yatay/dikey geçiş yapan, ülkemize kendi imkânları ile gelen yabancı uyruklu öğrenciler ve yüksek lisans/doktora öğrencilerinin yurt başvurularını almaya hazırlanıyor.

30 Haziran 2017 tarihinden sonra yatay/dikey geçiş yapan, ek kontenjan ve özel yetenek sınavı ile bir yükseköğrenim programına yerleşen, ülkemize kendi imkânları ile gelen yabancı uyruklu öğrenciler ile yüksek lisans/doktora öğrencilerinin yurt başvuruları e-Devlet üzerinden alınacak.

ÖSYM’nin sonuç açıklama ve YÖK’ün kesin kayıt tarihlerine göre başvuru tarihlerini belirleyen KYK, yurt başvurularını tüm üniversitelerin lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile yatay/dikey geçiş yapan öğrencilerin kayıt işlemlerini tamamlamasının ardından alacak.

Başvurular e- Devlet üzerinden

Başvuru sırasında yanlış işaretlemelerin önüne geçmek amacıyla öğrencilerin öğrenim bilgileri artık YÖK bilgi siteminden alınıyor. Dolayısıyla öğrencilerin e-Devlet’te yer alan öğrenim bilgilerinin doğru ve eksiksiz olması gerekiyor. Bu nedenle KYK’ya yurt başvurusunda bulunacak öğrencilerin okul/bölüm bilgilerini kontrol etmeleri önem taşıyor.

Öğrenim bilgilerinde yanlışlık olan öğrenciler, üniversitenin öğrenci işleriyle görüşerek bilgilerini düzeltebilecekler.

Başvuru tarihleri ilerleyen süreçte kamuoyuna duyurulacak olup başvuruyla ilgili merak edilen her tür bilgiye Kurumun resmi internet adresinden (http://yurtkur.gsb.gov.tr/) ulaşılabilecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle