GeriGündem KYK Bursları ne zaman yatacak? İşte KYK burs yatma tarihleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

KYK Bursları ne zaman yatacak? İşte KYK burs yatma tarihleri

KYK Bursları ne zaman yatacak? İşte KYK burs yatma tarihleri

Öğrenimlerini aldıkları burs ve kredilerle sürdüren öğrencilerin son günlerde sık sık sorduğu KYK Bursları ne zaman yatacak? sorusuna yanıt, Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan geldi. Kurum resmi sitesi üzerinden burs almaya hak kazanan öğrenciler için açıklamada bulundu. Yapılan resmi açıklamada net tarihler verildi. İşte KYK burs yatma tarihleri ve yapılan duyurunun detayları!

Kredi ve Yurtlar Kurumu, burs başvurusu yapan ve burs almaya hak kazanan öğrenciler için açıklamada bulundu. Öğrenciler KYK burslarının ne zaman yatacağını merakla bekliyorlardı. Bu konu hakkında yapılan resmi açıklama ile KYK burslarının ne zaman yatacağı tarih olarak verildi. İşte KYK burslarının yatacağı tarihler ve yapılan önemli duyuru!

Kredi ve Yurtlar Kurumu'dan açıklama; 

Terörle Mücadele Kanunu kapsamında köyleri boşaltılan öğrencilere sağlanmakta olan burs önceliği 29 Ekim 2016 Tarihinde Yayınlanan 676 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin YEDİNCİ BÖLÜMÜNDE, Çeşitli ve Son Hükümler Başlığı Altında yer Alan 89. MADDE ile yürürlükten kaldırılmıştır.

2016/2017 eğitim-öğretim dönemi için ilk defa burs/kredi başvurusunda bulunup kurumumuza 3713 sayılı terörle mücadele kanunu kapsamında belge gönderen öğrencilerimizin bu belgeleri, ilgili öncelik kaldırıldığı için kabul edilmemiş; öğrenciler, öncelik durumu olmaksızın değerlendirmeye alınmıştır.

Söz konusu KHK’nın 90. MADDESİ uyarınca hâlihazırda Terörle Mücadele Kanunu kapsamında öncelikli olarak burs almakta olan öğrencilerin burs ödemeleri, mevzuat hükümlerine göre normal eğitim süreleri bitinceye kadar devam edecektir. Bu öğrencilerimizin ayrıca herhangi bir işlem yapmalarına gerek bulunmamaktadır.

KREDİ VE BURSLAR NE ZAMAN ÖDENECEK?

İlk defa müracaatta bulunmuş olup taahhütname onay işlemlerini tamamlayan ÖN LİSANS, LİSANS, YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA öğrencilerimizin ilk ödemeleri aralık ayı itibariyle ekim, kasım ve aralık olmak üzere üç ay olarak yatırılacaktır. Öğrenciler TC KİMLİK numarasının son hanesine göre burs/kredilerini çekebileceklerdir.

ÖDEME TABLOSU

TC KİMLİK NUMARASI ÖDEME TARİHİ

0 İle Bitenler Ayın 6’sı itibariyle
2 İle Bitenler Ayın 7’si itibariyle
4 İle Bitenler Ayın 8’i itibariyle
6 İle Bitenler Ayın 9’u itibariyle
8 İle Bitenler Ayın 10’u itibariyle

Değerli öğrencilerimiz,

Burs/kredi ödemeleri, Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından başvurularınıza istinaden mevzuat çerçevesinde Ziraat Bankası aracılığı ile yapılmaktadır.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle