Gündem Haberleri

  Kuzey Irak'ta PKK'ya bomba yağıyor

  Hürriyet Haber
  06.10.1997 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 14 gün önce Barzani'ye bağlı peşmergelerle birlikte başlattığı ‘Şafak’ harekatı sürüyor. Kuzey Irak'ta PKK kamplarına yönelik askeri harekatta dün de Malatya ve Diyarbakır'dan kalkan F-4 ve F-16 savaş uçakları, Harkuk ile Dare Bölgelerindeki PKK kamplarına bomba yağdırdı. Bombardımanın, Şafak Harekatı'ndaki en büyük bombardıman olduğu belirtildi. Harekatta öncelik verilen Zap Vadisi'nde, Çukurca sınır bölgesinden köy korucularının kılavuzluğunda dağ komandoları didik didik terörist arıyor. Teröristlerin operasyonlarda büyük darbe yediği, İran sınırındaki çevirme harekatı nedeniyle de Talabani liderliğindeki Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği'nin denetimindeki Musul yakınları ile Süleymaniye Bölgesi'ndeki kırsal kesimlere doğru kaçtığı bildirildi.

  Bu arada PKK-Peşmerge çatışması giderek şiddetleniyor. Bölgede yayın yapan Irak'ın Sesi Radyosu, çatışmaların daha çok Hacümran ve Revanduz bölgelerinde sürdüğünü bildirdi. Radyonun haberine göre, buradaki çatışmalara Şeyh Etem Barzani'ye bağlı Hizbullah grubu da PKK'nın yanında Barzani güçlerine karşı çatışmalara katılıyor.

  TRAKTÖRE SALDIRI: 1 ÖLÜ

  Bu arada Van'ın Çatak İlçesi'nden Uzuntekne Köyü'ne giden M. Nasır Çelik'in kullandığı traktör, önceki gün akşam saatlerinde İçimli Mezrası yakınlarında bir grup PKK'lı terörist tarafından otomatik silahlarla tarandı. Saldırıda Eşref Karçık olay yerinde ölürken, sürücü Çelik de yaralandı. Teröristler, dağlık kesimde otlayan Arındı Köyü'ne ait bin dolayında koyunu da kaçırdı. Öte yandan, Gümüşhane'nin Şiran İlçesi Yukarıduruçay Köyü'ne giden Hikmet Kılıç'a ait minibüs, önceki gece 22.30 sıralarında silahlı 3 terörist tarafından gaspedilerek, Şiran Polis Karakolu'na saldırıda kullanıldı. Polisin karşılık vermesi sonucu teröristlerden biri ayağından yaralandı. Teröristler, Şiran İlçesi yakınlarında benzini biten aracı bırakarak kaçtı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı