Gündem Haberleri

  Kuzey Deniz Saha Komutanı ifade verdi

  Ayşegül USTA-Haluk ATALAY/İSTANBUL, (DHA)
  04.05.2010 - 14:09 | Son Güncelleme:

  Balyoz Güvenlik Harekat Planı Soruşturması'nda Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu’nun ifadesi alındı. Koramiral Otuzbiroğlu, adliye binasından ayrılırken gazetecilerin sorularına yanıt vermedi.

  KORAMİRAL ADLİYEDE İFADE VERDİ

  Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu, savcılığın gönderdiği davetiye üzerine sivil plakalı bir otomobil ve avukatı Köksal Bayraktar ile soruşturmanın yürütüldüğü İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Beşiktaş’taki adliye binasına geldi. Hakim ve savcılar tarafından kullanılan kapıdan giren Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin’in daha önce verdiği “Generalleri başsavcıvekili sorgulasın talimatı” üzerine, İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Turan Çolakkadı tarafından sorgulandı. Adliyede yaklaşık 1,5 saat kalan Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı. Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu’nun bir ay önce durdurulan 3’üncü operasyondaki gözaltı listesinde adı olduğu öne sürülmüştü.

  Balyoz Güvenlik Harekat Planı Soruşturması'nda yaklaşık bir ay önce başlayan 3’üncü operasyon, soruşturma savcılarında yapılan değişiklik nedeniyle durdurulmuştu. Operasyonun durdurulmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili Turan Çolakkadı, operasyonun durdurulmadığını, soruşturmayı yürüten savcılarda değişiklik yapıldığını, yeni atanan savcıların dosyaları incelemeleri için operasyona ara verildiğini söylemişti.

  Başsavcıvekili Turan Çolakkadı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin’in talimatı ile muvazzaf generallerin ifadesinin başsavcı vekillerince alınacağını söylemişti.

   

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı