Gündem Haberleri

  Kuyumcuyu soyup 2.5 kilo altınla kaçtılar

  Turan KURT/KASTAMONU, (DHA)
  03.01.2006 - 12:21 | Son Güncelleme:

  Kastamonu'nun Tosya İlçesi’nde, güpegündüz tornavidayla kapı kilidini kırarak bir kuyumcuya giren iki hırsız, 2.5 kilo altın ile kasadaki 5 bin YTL’yi alarak kaçtı. Polis, güvenlik kamerası tarafından görüntülenen hırsızlık olayını gerçekleştiren iki kişiyi arıyor.

  Kastamonu’nun Tosya İlçesi Pınarbaşı Mahallesi Yemeniciler Caddesi üzerinde bulunan 57 yaşındaki Mustafa Yalçın Çubukçu’ya ait Üstünel Kuyumculuk, kimliği tespit edilemeyen iki hırsız tarafından gündüz vakti soyuldu.

  Mustafa Yalçın Çubukçu, dün öğle namazı için 150 metre ilerideki camiye giderken kuyumcu dükkanını da oğlu Muhammet Rauf Çubukçu’ya bıraktı.

  Saat 12.00 sıralarında Muhammet Rauf da işyerini kilitleyerek, tuvalet ihtiyacı için aynı caminin tuvaletine gitti. Kuyumcu dükkanının boş olmasını fırsat bilen 30- 35 yaşlarındaki bıyıklı bir kişi, elindeki tornavidayla kapının kilidini kırarak açtı.

  Kuyumcudaki iki ayrı güvenlik kamerasından habersiz olan kişi, bir iki adım atıp çevreyi kontrol ettikten sonra tornavidayı cebine sokarak dışarı çıktı. Ardından içeri giren ikinci hırsız, cebinden çıkardığı mavi bir poşeti açıp tezgahın arkasına geçerek vitrinde bulunan 24 ayar bileziklerden iki sırayı ve çeşitli altınları aldıktan sonra çekmecede bulunan 5 bin YTL’yi de alarak arkadaşıyla birlikte kaçtı.

  Bir süre sonra dükkana gelen Muhammet Rauf Çubukçu, vitrindeki bazı bileziklerin ve kasadaki paraların olmadığını görünce soyulduğunu anladı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, güvenlik kamerası kayıtlarından eşgallerini tespit ettiği iki hırsızı yakalamak için araştırmaya başladı. sürdürüyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı