Gündem Haberleri

  Kuyumcuda vahşet

  Hürriyet Haber
  13.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Soyguncuların başından vurduğu 69 yaşındaki kuyumcu dükkânında bir saat kanlar içinde yattıktan sonra fark edildi. Hastaneye kaldırılan Şefik Şirazi kurtarılamadı.

  Şişli'de dün bir kuyumcudan silah tehdidiyle yaklaşık 2 kilo altın alan soyguncular, kendilerine karşı koymaya çalışan işyeri sahibi 69 yaşındaki Şefik Şirazi'yi başından tek kurşunla vurarak öldürdüler.

  Harbiye, Halaskargazi Caddesi 113 numarada bulunan İnci Kuyumcusu'na saat 14.30 sıralarında gelen kimliği belirsiz silahlı kişi veya kişiler, dükkân sahibi Şefik Şirazi'yi tabanca ile tehdit ederek dükkânda bulunan altınları istediler. Kendilerine karşı koymaya çalışan kuyumcuyu sol şakağından tek kurşunla vuran soyguncular yaklaşık 2 kilo altını alarak kaçtılar.

  Hiç kimsenin fark etmediği soygun yoldan geçen bir vatandaşın, yaklaşık bir saat sonra kanlar içinde yatan Şefik Şirazi'yi görerek polise haber vermesi üzerine ortaya çıktı. Yaralı kuyumcu, iftar trafiği yüzünden ancak yarım saat sonra olay yerine gelebilen ambulansla Taksim İlkyardım Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen talihsiz kuyumcu hayatını kaybetti. Hastaneye gelen oğlu Murat Şirazi babasının öldüğünü öğrenince sinir krizleri geçirdi.

  Olay yerinde yapılan araştırmada 9 mm çapında bir adet kovan bulan polis, kaçan soyguncu veya soyguncuların yakalanması için çalışmalara başladı.

  Yaşlı kuyumcunun yakınları katillere lanet yağdırarak, ‘‘Ayakta zor duran bir kişiydi. Silah görse düşüp bayılırdı. Nasıl canına kıydılar’’ dedi.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı