Gündem Haberleri

  Kuyumcu öldüren soyguncu 7 yıl sonra yakalandı

  Ali AKSOYER/İSTANBUL(DHA)
  23.09.2014 - 14:22 | Son Güncelleme:

  MALTEPE’de 2007 yılında gasp amacıyla girdikleri kuyumcuda işyeri sahibini öldürerek kaçtıkları iddia edilen 3 kişi polis tarafından yakalandı. Cinayet Büro Amirliği’nde eski faili meçhul cinayetleri aydınlatmak için kurulan özel ekip tarafından, 7 yıl sonra yakalanan şüpheliler adliyeye sevk edildi.

  Maltepe’de 28 Şubat 2007 tarihinde akşam saat 18.00 sıralarında meydana gelen olayda, bir kuyumcu dükkanına gelen kar maskeli ve silahlı kişiler içerde bulunan Mert Sağlık’ı etkisiz hale getirdi. Soyguncular vitrinde ve kasada bulunan altınları toplamaya başlarken, bir anda çekmeceye doğru uzandığını gördükleri Mert Sağlık’a ateş ettiler. Güvenlik kamera görüntülerine göre, çekmeceden aldığı tabancayla soygunculara karşı koymaya başlayan Mert Sağlık bir süre sonra vurularak yere düştü. Soyguncular da bir şey alamadan olay yerinden kaçtı. Mert Sağlık, olay yerinde hayatını kaybetti.

  ÖZEL EKİP DOSYAYI BİR KEZ DAHA AÇTI

  İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından olaydan sonra başlatılan soruşturmada yapılan ilk soruşturmada bir sonuç alınamadı. Güvenlik kamera görüntülerinde kar maskeli oldukları görülen şüphelilerin kimlikleri tespit edilemedi. Ancak cinayet ve soygun girişimi olayının peşini bırakmayan Cinayet Büro Amirliğinde bir süre önce eski faili meçhul cinayetleri çözmek için kurulan özel ekip dosyayı bir kez daha açtı. Güvenlik kamera görüntüleri bir kez daha izlenirken, olayın görgü tanıklarıyla tekrar görüşüldü. Polis ekipleri şüphelilerin yakın bir semtten gelmiş olma ihtimaline karşılık olayla ilgili yüzlerce kişiyle görüştü. Sonunda görüşülen bir kişi, soyguna katılmış olabileceğini söylediği bir kişinin ismini verdi. Polis, ismi verilen kişiyle ilgili soruşma yaptı. Sonunda aylar süren çabanın ardından olayı gerçekleştiren Mehmet O.(27), Kemal U.(27) ve Kasım U.(28) gözaltına alındı.

  Cinayet Büro Amirliğinde işlemleri yapılan şüpheliler adliyeye sevk edildiler.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı