Gündem Haberleri

  Kuyu cinayetinde 2 tahliye

  A.A
  09.10.2008 - 11:25 | Son Güncelleme:

  Konya'da alacak meselesi yüzünden tartıştıkları 2 kişiyi öldürdükten sonra cesetleri gömdükleri öne sürülen 2 kişiden biri, ikinci duruşmasında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen cinayet davasının duruşmasına, Murat Aydın (32) ve Mustafa Şanlı'yı (35) kasten öldürdüğü öne sürülen tutuklu sanıklar İsmail A, ve Oğuzhan A, (28) avukatları ve mağdurların yakınları katıldı.

  Sanık İsmail A'nın avukatı Nezih Topcuoğlugil, müvekkilinin bu olaya katılımının söz konusu olmadığını savundu.

  Müvekkilinin maktulleri öldürmesi için hiçbir sebebin olmadığını belirten Topcuoğlugil, şunları söyledi:

  “Müvekkilim, diğer sanık tarafından kandırılarak kullanılmıştır. Müvekkilim temiz aile çocuğudur. Bunda cinayet işleyecek göz yok. Değil adam öldürmek, kendisi tavuk bile kesemez. Bize göre suç delillerini saklama suçu da söz konusu değildir. 6 aydan bu yana cezaevinde. Deliller toplanmıştır. Uzun zamandır tutuklu olup, mağdur edilmemesi için önceki beyanlarımızı tekrar eder, tahliyesine karar verilmesini talep ediyoruz.”

  Sanık Oğuzhan A. ise kendisinin hiç kimseye iftira etmediğini, bir suç işlediğini belirterek, “Sanık İsmail'in ceza alıp almaması benim hukuki durumumu değiştirmemektedir. Ona iftira etmem için bir sebep yok. Ben bu olayda kimin suçu varsa cezasını çeksin diye doğruları söyledim” dedi.

  Bunun üzerine söz alan sanıklardan İsmail A, olayla uzaktan yakından bir ilgisinin olmadığını, sanık Oğuzhan'ın mahkemeyi oyalayarak kendisini cezaevinde daha fazla tutmak için çabaladığını öne sürdü.

  Suçun organize şekilde işlendiğini iddia eden taraf avukatları, “Olay gasp amaçlıdır. Sanık İsmail hakkında müdafi avukatının yaptığı savunma doğru değildir. Bu sanık olaya direk katılan, hatta cesetlerin saklandığı çukurları gösteren kişidir” diye konuştu.
  Duruşmaya bir süre ara verdikten sonra kararı açıklayan mahkeme heyeti, İsmail A'nın, adam öldürme suçlarına katılım ile ilgili bir dava açılmadığından, ileride mağduriyetine yol açılmaması için tutuksuz olarak yargılanmasına, sanık Oğuzhan A'nın ise tutukluluk halinin devamına karar verdi.

  Duruşma, yapılacak işlemler nedeniyle 3 Aralıka ertelendi.

  Murat Aydın ve Mustafa Şanlı'yı 20 Nisanda alacak meselesi yüzünden öldürdükten sonra, cesetleri 3 arkadaşı ile birlikte kuyuya gömdüğü ileri sürülen Aydın'ın halasının oğlu Oğuzhan A. ve İsmail A, tutuklanmıştı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı