Gündem Haberleri

  Kütüphaneye gitme cezasına Yargıtay'dan onay

  Hürriyet Haber
  09.10.2003 - 15:42 | Son Güncelleme:

  Konya'nın Kadınhanı İlçesi'nde yaklaşık 3 yıl önce bir gence verilen "Haftanın 3 günü kütüphaneye gitme cezası" Yargıtay tarafından onaylandı.

  12 yaşındayken kavga ettiğiarkadaşının kolunu bıçakla yaralayan Veyis Bulut, Kadınhanı Asliye Hukuk Mahkemesi Başkanı Gülümser Ateş'in karşısına çıktı.

  Yaklaşık 1,5 yıl süren dava sonunda Mahkeme Başkanı Ateş, Bulut'a 6 ay hapis ve bir yıl boyunca her hafta pazartesi, çarşamba ve cuma günü kütüphaneye gitme cezası verdi.

  Yaşı küçük olduğu için hapis cezası paraya çevrilen Bulut'un ailesinin itirazı yüzünden, kütüphaneye gitme cezası temyize gitti.

  Yargıtay, yaklaşık 3 yıl sonra Veyis Bulut'a verilen her hafta pazartesi, çarşamba ve cuma günü kütüphaneye gitme cezasını onadı.

  Baba Adnan Bulut, oğluna verilen cezanın kendilerini şaşırttığını belirterek, ''Cezada pazartesi günü de, kütüphaneye gidilme zorunluluğu var. Ancak, tüm ilçelerde olduğu gibi ilçemizde de kütüphaneler pazartesi günleri resmi olarak kapalı. Bu nedenle mahkemenin verdiği bu kararı tam olarak uygulayamıyoruz'' dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı