Gündem Haberleri

  Kutup soğukları Avrupa'da can almaya devam ediyor

  A.A.
  27.01.2006 - 17:23 | Son Güncelleme:

  Kutup soğukları Doğu Avrupa'da can almaya devam ederken, İsviçre ve İtalya'da yaşam kar fırtınasından ötürü felç oldu.

  Ukrayna'da son 24 saatte 39 kişinin hayatını kaybetmesiyle, bu ülkede aşırı soğukların başladığı cumartesiden bu yana ölenlerin sayısı 220'ye yükseldi. Polonya'da 6 kişinin daha ölümüyle 8 günde ölenlerin sayısı 69'a ulaştı.
  Romanya Sağlık Bakanlığı da son 24 saatte 3 kişinin daha öldüğünü, böylece ülkede son bir haftada soğuklardan ölenlerin sayısının 50'ye yükseldiğini bildirdi.

  Rusya'nın güneyindeki Stavropol bölgesinde bir köyde, ısınmaya çalışan ikisi çocuk 7 kişi sobadan çıkan gazdan zehirlenerek öldü. Hırvatistan'da soğuklardan son 5 günde 3 kişi, Almanya'da hafta sonundan bu yana 7 kişi hayatını kaybetti. İtalya'nın kuzeyinde de 24 saattir aralıksız süren kar yağışı ve tipi, kara, demir ve denizyolu ulaşımını aksattı. Milano'nun iki havaalanında seferler iptal edildi.

  İsviçre'nin güneyindeki Tessin Kantonu'nda da yaşam son 21 yılın rekor kar yağışıyla felç olurken, Lugano havaalanı kapatıldı, kuzey-güney trafiğinin başlıca ekseni olan bölgedeki otoyollara ağır taşıtların çıkışı yasaklandı.
  Aşırı soğuklardan Portekiz de nasibini alırken, bu ülkenin kuzeyinde hava sıcaklığı sıfırın altında 6 dereceye kadar düştü.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı