Gündem Haberleri

  Kutluer festivalin kapanışını AB Oda Orkestrası’yla yaptı

  Hürriyet Haber
  29.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Avrupa Birliği Oda Orkestrası ile ünlü flüt sanatçısı Şefika Kutluer’i buluşturan Uluslararası Şefika Kutluer Festivali, unutulmaz kapanış konseriyle Başkentlilerin büyük beğenisini topladı.

  İKİNCİ Uluslararası Şefika Kutluer Festivali, ünlü flüt sanatçısı Şefika Kutluer ile Avrupa Birliği Oda Orkestrası’nın birlikte seslendirdiği muhteşem kapanış konseriyle Başkentlileri büyüledi.

  Müziğin evrensel, şifa edici, birleştirici, sevgi verici gücünü şehitlere ve depremzedelere gönderdiklerini belirten Kutluer, “Bu uluslararası festivale katkılarından dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne ve Melih Gökçek’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

  Sanatçı Kutluer, Gökçek’in, geçen yıl ilki yapılan festivalin ardından ‘Ankara’ya Değer Katanlar Ödülü’nü kendisine verdiğini anlatarak, festivale gelen Rus Kremlin Oda Orkestrası’nın sponsorluğunu yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Melih Gökçek adına yaptırdıkları teşekkür plaketini konseri izleyen eşi Nevin Gökçek’e takdim etti.

  Daha önce dünyanın birçok ülkesinde birlikte konserler verdiği Avrupa Birliği Oda Orkestrası ile Vivaldi, Mozart ve Haydn’ın eserlerini seslendirerek Başkentli sanatseverlerle de buluşan Kutluer, Ankara’nın kültür alanında önemli adımlar attığını açıkladı.

  Kültür rüzgarı

  “Sihirli Flüt” adıyla tanınan dünyaca ünlü flüt sanatçısı Şefika Kutluer adına düzenlenen ve 24 Eylül - 27 Ekim tarihleri arasında süren festival, Ankara’da çok önemli orkestraları ve müzisyenleri bir araya getirdi.

  24 Eylül’de Fransız Le Mans Senfoni Orkestrası ile başlayan Festival; 30 Eylül’de İsviçreli Festival Strings Lucerne, 4 Ekim’de Rus Kremlin Oda Orkestrası, 8 Ekim’de Londra Senfoni Orkestrası, 12 Ekim’de Geleneksel Çin Müziği Orkestrası, 19 Ekim’de Viyana’dan Strauss Ensemble, 27 Ekim’de de Avrupa Birliği Oda Orkestrası gibi dünya çapındaki orkestraların Ankara’ya gelmesiyle Başkent’te bir ay boyunca kültür rüzgarları esti ve Başkent’in tanıtımına büyük katkı sağlandı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı