GeriGündem Kutan: Türk toplumu adım adım alkolizme gidiyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kutan: Türk toplumu adım adım alkolizme gidiyor

SAADET Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, Türk toplumunun adım adım alkolizme gittiğini ileri sürdü. 1930'lı yıllardaki alkol tüketim oranının 20 kat arttığını ifade eden Kutan, iktidarın çözüm olarak sadece uyuşturucu tedavi merkezlerinin sayısını artırdığını söyledi.

Saadet Partisi Konya İl Başkanlığı'nın 3’üncü olağan genel kurulu, Selçuklu Belediyesi Spor Salonu'nda yapıldı. Veli Tolun'un tek aday olarak katıldığı kongereye, konuşmacı olarak Genel Başkan Recai Kutan katıldı. Kongre salonuna gelen Recai Kutan, ‘Mücahit Kutan’, ‘Başbakan Kutan’ sloganları ile karşılandı. Kutan da partililerini selamladı. Yaptığı konuşmada Türkiye'nin adım adım alkolizme gittiğini ileri süren Kutan, şunları söyledi:
“1930'lı yıllarda kişi başına tüketilen alkol 1 litre iken, bugün 20 kat artarak 20 litreye çıktı. Türk toplumu adım adım alkolizme gidiyor. Uyuşturucu kullanımında da yüzde 300'lük bir artış var. Bunlara karşı iktidarın getirdiği çözüm ne? 19 olan Uyuşturucu Tedavi Merkezi'ni 28'e çıkaracaklarmış. Açık ve net söylüyorum; 28 değil, 128 tane açsanız bir şey değişmez.”

‘HALKIMIZ CHP VE AKP ARASINDAKİ KAVGALARLA MEŞGUL EDİLİYOR’

Kutan, çiftçinin, memurun, esnafın, işçinin, emeklinin açlık sınırının altında yaşamaya zonlandığını söyledi. Kutan, “Tahribat hat safahaya çıkmışken bu ‘Büyük Ortadoğu Projesi’, adım adım uygulamaya konulurken, milletimiz, aylardır AKP ve CHP arasında kayıkçı kavgaları ile meşgul ediliyor. Laikçilik ve sahte irtica olgularıyla oyalanıyor. Coğrafyamız, kurtlar sofrasında pay edilmeye çalışırken, ülkemiz bu kavgalar nedeniyle siyasi rant elde edilmeye çalışılıyor” dedi.

‘GENÇLERİMİZ MANEVİ TAHRİBATLA YÜZ YÜZELER’

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın yaklaştığını hatırlatan Recai Kutan, “Gençliğimiz ne durumda acaba, hiç düşünüyorlar mı? Gençlerimiz, nasıl bir manevi tahribatla yüz yüzeler? Bunun farkında mı bu iktidar. Gün geçmiyor ki bir kızımız annesini hunharca boğazlamasın, kesmesin. İktidar ve muhalefete sesleniyorum; Tehlikenin farkında mısınız? Maalesef değilsiniz” dedi.
Filistin'de yaşanan olaylara değinen Kutan, yine AKP'yi eleştirerek, “İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Perez'i TBMM'de ağırlıyorlar. Üstelik ayakta alkışlıyorlar. Suriye'ye gidip arabulucuğa soyunuyorlar. Hükümetin, Gazze'de yaşanan olaylara karşı sessizliği milletimizi derinden üzmektedir. İsrail ve ABD'ye destek verip el sıkışan Başbakan, söz konusu Filistin, olunca ortaya koyduğu cılız tepki, milletimizi tatmin etmiyor. Şimon Perez'i, Türkiye'ye çağıranlar, misafir edenler nerelerde? Yüz kere söyledim. Bir kez daha söylüyorum. Domuzdan post, İsrail'den dost olmaz. ABD'nin, Avrupa'nın ipiyle kuyuya inilmez. Gelin İsrail ve ABD'nin sahte barış nutuklarını, özgürlük masallarına kanmayı bırakın” diye konuştu.

‘HÜKÜMET, ARABA YERİNE BİSİKLETE BİNİN TAVSİYESİNİ YAPACAK’

Recai Kutan, hükümetin zamları arttırdığını da söyleyerek şunları söyledi:
“Pirincin yüzde 123, ayçiceğinin yüzde 175, nohutun yüzde 175, fakir sofraların vazgeçilmezi bulgurun da fiyatı yüzde 130 arttı. Başbakan kürsülere çıkıyor, ‘Ekonomi düzlüğe çıktı’ diyor. Ben de soruyorum; Hani ekonomi büyüyor, enflasyon yüzde 4 kalacaktı. Kişi başına milli gelir, 9 bin dolara çıkmıştı. Madem bu kadar herşey iyiydi, bu zamlar nereden çıktı? Bu hükümetin, bu zamlar karşısında dediği şuydu ‘Bulgur ye’ Siz uzayda mı yaşıyorsunuz? Buğday bile yüzde 130 zamlandı. Benzin fiyatı da arttı. Herhalde ‘Arabaya değil, bisiklete binin’ diye bir tavsiye getirecekler.”

HAREM- SELAMLIK KONGRE

Selçuklu Belediyesi Spor Salonu'nda yapılan kongereye yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Kongrede, erkek ve kadın partililerin ayrı ayrı oturması dikkat çekti. Bazı partililer konuşmasının ardından Recai Kutan'ın elini öptü.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle