Gündem Haberleri

  Kutan’ı partiye çağırdı

  Hürriyet Haber
  06.07.2001 - 00:00 | Son Güncelleme:


  Kapatılan FP'nin yenilikçi ve gelenekçi kanatları dün birbirlerine sürpriz jestler yaptılar. Yenilikçilerin önde gelenlerinden Abdullah Gül, Recai Kutan ve arkadaşlarına ‘‘Kapımız size de açık’’ çağrısı yaparken, Kutan da bir TV programında Tayyip Erdoğan'ın yanında çalışabileceğini söyledi.

  Gül, ‘kapılarının gelenekçilere açılabilmesi’ için, kendilerine gelecek eski arkadaşlarının geçmişteki alışkanlıklarını bir kenara bırakıp, ‘aynen devam’ anlayışından vazgeçmelerini şart koştu. Gül, ‘‘Artık, sanki hiçbir şey olmamış gibi davranıp sadece isim değişikliğine gidip aynı siyaset stiliyle devam etmek mümkün değil’’ dedi. Gül, ‘‘Bu hareketimize bütün arkadaşlarımız davetli’’ diye konuştu:

  YANLIŞ ANLAŞILDIM

  Kutan ise Erdoğan'ın siyasi yasaklı olmadığının hukuken belirlenmesi ve kurucular kurulunca da genel başkan seçilmesi halinde, kendisinin yanında parti için en ciddi gayreti göstereceğini açıkladı. Kutan, CNBC-E Televizyonu'na yaptığı açıklamada, ‘‘Erdoğan'ın siyasi yasaklı olduğu ve parti kurumayacağı’’ yönündeki sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyledi. Kutan, hiç kimsenin yasaklı olmasını kabul edemeyeceklerini belirtti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı