Gündem Haberleri

  Kutan: AKP ile CHP horoz dövüşündeler

  A.A
  10.07.2007 - 10:58 | Son Güncelleme:

  Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Recai Kutan, “Birileri, laik-anti laik çatışmasından, birileri cumhurbaşkanlığı seçimlerinden, birileri şehit cenazeleri üzerinden siyasi rant elde etme gayreti içinde” dedi.

  Recai Kutan, Malatya'da partisince Soykan Parkı'nda düzenlenen mitingde, AK Parti ve CHP'nin “horoz dövüşü” içine girdiklerini öne sürdü.

  Hükümeti IMF ve AB konusunda eleştiren Kutan, ülkede, “Bütün sağcılar siz AK Parti'ye, bütün solcular siz de CHP'ye oy vereceksiniz” denildiğini ileri sürerek, şöyle konuştu:

  “Seçim vesilesiyle çeşitli parti liderleri Anadolu'yu dolaşıyorlar, Malatya'ya da geldiler. Acaba bunların herhangi birinde Türkiye'nin şu anda içinde bulunduğu büyük sıkıntıları ortaya koyacak, çözüm politikası ortaya koyan herhangi bir lider gördünüz mü? Şu anda bunlar neyle meşguller? Birileri laik-anti laik çatışmasından, birileri cumhurbaşkanlığı seçimlerinden, birileri şehit cenazeleri üzerinden siyasi rant elde etme gayreti içinde. Bir bakıyoruz ülkemizin esas gündemi ekonomik yıkım, dış politika ve manevi tahribat. Esas gündem bir tarafa atılmış.”

  İşçinin ve emeklinin asıl konusunun bunlar olmadığını ifade eden Kutan, şöyle devam etti:

  “Sayın Başbakan ne diyor? 'Önümüzdeki dönem cumhurbaşkanını yeni meclis seçecek. O dönem ben 3-4 alternatif isimle parti gruplarını gezeceğim. Onlarla uzlaşma arayacağım' Adama sormazlar mı? Bunu niçin bundan önce yapmadın da ülkeyi bu kadar sıkıntı içine soktun? Şimdi ne yapıyorlar? AK Parti ve CHP adeta bir horoz dövüşü içinde. Ülkede gerginlik meydana geliyor. Kamplaşma meydana geliyor ve millete demek istiyorlar ki, 'Ey sağcılar siz AK Parti'ye, ey solcular siz de CHP'ye oy vereceksiniz' Ben de diyorum ki bu tiyatro oyununu ilk kez görmüyoruz. 1980 öncesinde de sayın Demirel sizlerin karşısına çıkıyor ve diyordu ki 'Ey aziz milletim oylarınızı bölmeyin yoksa komünistler gelecek' Aynı tiyatro oyunu şimdi sahnede.”

  “IMF GİTMELİ”

  Ekonominin ayağa kalkması için IMF'nin ülkeden gitmesi gerektiğini savunan Kutan, bunu yapabilmek için ülke sorunlarının belirlenmiş olması gerektiğini bildirdi.

  Kutan, AB'ye Türkiye'nin alınmayacağını, alınmaması için de AB ülkeleri cumhurbaşkanlarının tavrının net olduğunu ileri sürdü.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı