Gündem Haberleri

  Kütahya'da orman yangını söndürüldü

  KÜTAHYA (A.A)
  16.08.2006 - 15:11 | Son Güncelleme:

  Kütahya'nın Simav ilçesinde, önceki gün çıkan ve dün kontrol altına alınan orman yangınının, tamamen söndürüldüğü bildirildi.

  Kütahya Orman Bölge Müdür Yardımcısı Ahmet Akbulut, yaptığı açıklamada, önceki gün Kiçir köyü yakınlarında başlayan ve rüzgarın etkisiyle Balıkesir'in Sındırdı ilçesindeki orman alanına da sıçrayan yangının, dün tamamen kontrol altına alınmasının ardından soğutma çalışmalarının başlatıldığını hatırlattı.

  Yangının bugün öğle saatlerinde tamamen söndürüldüğünü, soğutma çalışmalarının süreceğini bildiren Akbulut, şunları söyledi:

  “Yangın, hızlı ve etkili bir müdahale yapılması sonucunda, daha fazla büyümeden kontrol altına alındı ve bugün söndürüldü. Çevre illerden gelen ekipler bölgeden ayrıldı. Şu anda kendi ekiplerimiz soğutma çalışmalarına devam ediyor. Yangında Simav ve Sındırgı bölgelerinde yaklaşık 30 hektar karaçam ormanı tahrip oldu. Buraların tekrar ağaçlandırılması için gelecekte çalışmalar yapılacak.”

  Akbulut, yangının çıkış sebebinin belirmesine yönelik, kendi ekiplerinin ve jandarmanın çalışmalarını sürdürdüğünü sözlerine ekledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı