Gündem Haberleri

  Kütahya'da kazayı protesto için yolu trafiğe kapattılar

  Kütahya
  12.02.2005 - 18:26 | Son Güncelleme:

  Kütahya ve Güral Porselen fabrikalarında çalışan işçilerin, sabaha karşı meydana gelen, 1 arkadaşlarının ölümü, 24 arkadaşlarının da yaralanmasıyla sonuçlanan trafik kazasından sorumlu tuttukları servis firmasını protesto amacıyla başlattığı eylem sona erdi.

  Fabrikalara işçi taşıyan firmanın servis otobüslerinin eski, sürücülerinin de yaşlı olduğunu öne süren yaklaşık 300-400 kişinin, Kütahya-Eskişehir Karayolu'nun bir süre trafiğe kapanmasına neden olan yürüyüşüne, diğer vardiyalardan çıkan işçilerinde katıldı. Yeni katılımlarla yaklaşık bin 500 kişi kent merkezine doğru yürüyüşe geçti.
    
  Polis, işçileri yürüyüşün yasal olmadığı yönünde uyarırken, bölgede ulaşımın aksamaması için de duble olan Kütahya-Eskişehir Karayolu'nun gidiş yönünde çift şerit olarak işlemesini sağladı.
    
  Yoğun güvenlik önlemleri altında, kent girişindeki Yimpaş Mağazası'nın önüne kadar yürüyen işçiler, polis barikatını aştıktan sonra Atatürk Bulvarı'ndan otobüs firmasının bulunduğu Kütahya Otobüs Terminali'ne doğru ilerledi. Bu sırada olaya copla müdahale eden polisle, işçiler arasında kısa süreli arbede yaşandığı gözlendi.
    
  Kütahya Emniyet Müdürü Şevki Dinçal, barikatı aştıktan sonra çeşitli sloganlar atan ve yaklaşık bir kilometre daha yürüyerek terminal önüne gelen grubu dağılmaları konusunda uyardı. Dinçal, megafondan seslendiği işçilere, “İyiniyetli davranıyoruz, sorununuzun çözülmesi için gerekli yerlerle görüşmeler yapılıyor. Sorununuza çözüm bulunacak” dedi.
    
  Dinçal'ın konuşması üzerine sakinleşen işçiler dağıldı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı