Gündem Haberleri

  Kusura değil bilince bak

  Seyit ERÇİÇEK/İSTANBUL
  24.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  12 EYLÜL 2010 tarihinde, Altınşehir’den İkitelli’ye ilerlerken 34 M 5384 plakalı minibüsüyle kırmızı ışık ihlali yapan Fuat Barin, karşı yönden gelen ve hız sınırlamasına uymayan Adem Gildan yönetimindeki 34 GC 053 plakalı boş su tankeriyle çarpıştı.

  Kazada 14 kişi öldü, iki sürücü de dahil 9 kişi yaralandı. Adli Tıp, kırmızı ışıkta geçen minibüs şoförünü tali, hız sınırlamasına uymayan tanker şoförünü asli kusurlu buldu. Duruşma savcısı önceki celse de, her iki şoför için de, bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olmaktan 22,5 yıla kadar hapis istedi.

  Tahliyelerini istediler

  Bakırköy 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki karar duruşmasında son savunmalar istendi. Tanker şoförü Gildan, “Bilinçli taksiri kabul etmiyorum. Kimse böyle olmasını istemez, affınıza sığınıyorum” dedi. Minibüs şoförü Barin de, tahliyesini talep etti. Tahliye taleplerini reddeden mahkeme heyeti, Barin ve Gildan’a ‘taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet vermek’ten 14 yıl hapis cezası verdi. Her iki sanığın da bilinçli olduğuna kanaat getiren heyet, cezaları önce 19 yıla çıkarttı ardından da iyi hal indirimi uygulayarak 16 yıl 10 aya düşürdü. Her iki sanığın sürücü belgelerine 2 yıl 6 ay süre ile el konulmasına da karar verildi.

  İKİTELLİ'DE FECİ KAZA / webtv

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı