Gündem Haberleri

  Kuşadası bombacısı Alanya'da yakalandı

  A.A.
  13.08.2006 - 14:11 | Son Güncelleme:

  Antalya'nın Alanya ilçesinde düzenlenen operasyonda, terör örgütü üyesi 3 kişi 1.5 kilogram patlayıcı ile yakalandı. Yakalananlardan birinin Kuşadası'nda bir başkomiserin ölümüne neden olan bombayı koyan kadın terörist olduğu bildirildi.

  Antalya'nın Alanya ilçesinde düzenlenen terör örgütü operasyonunda, yanlarındaki 1.5 kilogram patlayıcıyla yakalanan ve aralarında, geçen yılın nisan ayında Kuşadası'nda patlayan bombayı yerleştiren örgüt üyesi kadının da bulunduğu 3 kişinin üzerinde, bomba patlatmak üzere kullanılan cep telefonu düzenekleri de ele geçirildi.

  Alınan bilgiye göre, Aydın ve Alanya emniyet müdürlüklerinin gerçekleştirdikleri ortak operasyonda, bir otelde eylem hazırlığı içinde oldukları belirlenen biri kadın 3 kişi yakalandı. R.Y. isimli kadın, E.K. ve V.T. isimli erkek örgüt üyelerinin yanlarında 1.5 kilogram patlayıcı, bomba patlatmakta kullanılan cep telefonu düzenekleri ele geçirildiği ifade edildi.

  Gözaltına alınan R.Y. isimli kadının 30 Nisan 2005'te Kuşadası'nda patlayan bombayı yerleştirdiği, eylemin ardından Kuzey Irak'a kaçtığı, Türkiye'ye girdiği andan itibaren takip edildiği ve Alanya'da diğer örgüt üyeleriyle birlikte yakalandığı kaydedildi.

  KUŞADASI'NA GÖTÜRÜLÜYOR

  Örgüt üyesi R.Y'nin, bombalama olayıyla ilgili soruşturmanın sürdürülmesi ve tatbikat yaptırılması için Kuşadası'na getirildiği öğrenildi.

  30 Nisan 2005'te polis ekipleri, Kuşadası Sahil Bulvarı Atatürk Anıtı yanındaki tuvalete konulan bombayı imha ederken patlama meydana gelmiş, Kuşadası İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli başkomiser Yaşar Ayraç patlamada ölmüş, İsmail Doğan Atlı, İsa Soydan, Murat Bilge ve Murat Yavuz isimli polis memurları yaralanmıştı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı