Gündem Haberleri

  Kuş yakalamak isterken ağaçtan düştü

  Turgay İPEK/ERZURUM, (DHA)
  11.10.2007 - 11:47 | Son Güncelleme:

  KARS’ın Sarıkamış İlçesi’nden 13 yaşındaki Kürşat Sağlam’ın afancanlığı iki kolunun birden kırılmasına neden oldu. Söğüt ağacına yuva yapan kuşları yakalamak isteyen Kürşat Sağlam, dengesini kaybederek ağaçtan düştü. Kuşlar uçarak kurtulurken Kürşat Sağlam’ın iki kolu bileğinden kırıldı.

  Erzurum Numune Hastanesi Ortopedi Servisi’ne getirilen Kürşat Sağlam’ın kırılan iki kolu alçıya alındı. Akören Köyü İlköğretim Okulu 7’nci sınıf öğrencisi Sağlam, “Kuşların gazabına uğradım. Doktorlar, kollarımın 20 gün alçıda kalacağını söyledi. Kuş yüzünden okulumundan uzak kalacağım” dedi.

  Sarıkamış İlçesi’nde bağlı Karaurgan Bucağı’nın Akören Köyü’nde oturan 6 çocuk babası Ahmet Sağlam, oğlunun kuş sevdası yüzünden ölümden döndüğünü söyledi. Ahmet Sağlam, “Kürşat’ın başına ne geldiyse kuş sevdası yüzünden geldi. Daha önce de kuş yakalamak isterken evin bacasından düşmüş kafasını kırmıştı. Kürşat bu kez 10 metre kadar yükseklikten düştü. Oradan yere düşerkena elleri ile yüzünü korumak istemiş. Her iki kolu bilek kısmından kırılmış.

  Arkadaşlarının haber vermesi üzerine Erzurum’a hastaneye getirdik. Umarım bu düşüş ona iyi bir ders olmuştur. Artık rahat durur biz de huzur içinde yaşarız” diye konuştu

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı