Gündem Haberleri

  Kuş gribini yendi, okula döndü

  Osman BEKLEYEN/ VAN, (DHA)
  06.02.2006 - 15:54 | Son Güncelleme:

  Kuş gribini yenen Sümeyye Mamuk, yarıyıl tatilinin bitmesinin ardından okuluna başladı.

  Van'da, kuş gribi teşhisiyle tedavi gördüğü Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’nden taburcu olan ilköğretim okulu 3'üncü sınıf öğrencisi 10 yaşındaki Sümeyye Mamuk, yarıyıl tatilinin bitmesinin ardından okuluna başladı. Kuş gribini yenen küçük kız, arkadaşlarına ve öğretmenine kavuştuğu için mutlu olduğunu belirterek, “Artık tavuklardan uzak duruyorum. Arkadaşlarımı da bu konuda uyarıyorum” dedi.

  Ağrı’nın Doğubeyazıt İlçesi’nde başgösteren ve 4 kişinin ölümüne neden olan, kuş gribi virüsü Van’da Sümeyye ile amcasının kızı 14 yaşındaki Nesibe Mamuk’ta da görüldü. YYÜ Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’nde 10 gün tedavi gören Sümeyye ve Nesibe Mamuk, iyileşince 9 Ocak’ta taburcu edildi. Kuş gribini yenerek ailesine kavuşmanın sevincini yaşayan Sümeyye Mamuk, yarıyıl tatilinin bitmesiyle birlikte bugün okuluna başlayarak ders başı yaptı.

  Şehit Mehmet İzdal İlköğretim Okulu 3’ncü sınıf öğrencisi Sümeyya Mamuk, arkadaşları ve öğretmeni Tuğba Kaya'ya sarılarak hasret giderdi. Oldukça sağlıklı görünen Mamuk, okul bahçesinde arkadaşlarıyla birlikte kartopu oynadı. Arkadaşlarının endişeye kapılmaması için, sınıfın tahtasına da ‘Kuş gribini yendim’ yazan Sümeyya Mamuk, “Arkadaşlarımı özlemiştim. Bundan sonra tavuklara dokunmayacağım, uzak duracağım. İyleştiğim için mutluyum. Arkadaşlarım ve öğretmenim beni sağlıklı gördüğü için çok sevindiler” dedi. Mamuk’un sınıf öğretmeni Tuğba Kaya ise, Sümeyye’nin ve sınıf arkadaşlarının, artık kuş gribi konusunda bilinçlendiklerini, kendisinin de öğrencileri tavuklara dokunmamaları konusunda sık sık uyardığını söyledi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı