Gündem Haberleri

  Kuş gribine karşı ilaçlama bahanesiyle soygun

  SOFYA (A.A)
  24.01.2006 - 15:02 | Son Güncelleme:

  Bulgaristan'ın Pernik kentinde iki hırsız, “kuş gribine karşı ilaçlama yapacakları” bahanesiyle yaşlı bir kadının evine girip parasını ve değerli eşyalarını çaldılar.

  Pernik Emniyet Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre, 83 yaşındaki Tzvetana Georgieva adlı yaşlı kadının kapısını çalan biri kadın iki hırsız, ellerindeki çeşitli spreyleri göstererek, evi kuş gribine karşı ilaçlayacaklarını söylediler.
  Kullandıkları malzemelerin sağlığa zararlı olabileceği gerekçesiyle, kadından evden çıkmasını isteyen hırsızlar, evde buldukları 280 leva (250 YTL) nakit para ile ziynet eşyasını çaldı. Kimlikleri tespit edilemeyen hırsızlar, soydukları evin sahibinden ayrıca “ilaçlama” için 2,80 leva (2,5 YTL) ücret aldı.

  Yaşlı kadın, ilaçlama bahanesiyle gelen kişilerin aslında soyguncu olduğunu, sakladığı paranın ve ziynet eşyasının yerinde olmadığını görünce anladı ve polisi aradı. Emniyet yetkilileri, Pernik'te aynı yöntemle iki soygun daha tespit edildiğini belirterek, vatandaşları dikkatli olmaya çağırdı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı