Gündem Haberleri

  Kuş gribine aynı aileden üçüncü kurban

  VAN (A.A)
  06.01.2006 - 07:47 | Son Güncelleme:

  Van Yüzüncüyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakım ünitesinde tedavi edilmekte olan ve daha önce sağlık durumu “kritik” olarak açıklanan Hülya Koçyiğit de bugün saat 05.30'da yaşamını yitirdi.

  Hülya Koçyiğit'in ölümüyle, kuş gribi belirtileriyle hastanede tedavi altına alınan Koçyiğit ailesi, 3'üncü ferdini kaybetti. Koçyiğit ailesinden Muhammet Ali Koçyiğit 1 Ocak'ta, Fatma Koçyiğit de 5 Ocak'ta ölmüştü. Ali Hasan Koçyiğit'in tedavisi ise sürüyor.

  Van Yüzüncüyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Hüseyin Avni Şahin, yaptığı açıklamada, halen hastanelerinde 23 kişinin kuş gribi şüphesiyle tedavi edildiğini bildirdi.

  Dr. Şahin, bu hastalardan 8'inin ayakta 15'inin de yatarak tedavi gördüğünü belirtti.

  /images/100/0x0/55ea8ddef018fbb8f8878fce3 HASTA YOĞUN BAKIMDA

  YYÜ Tıp Fakültesi Çocuk Hastalıkları Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Faik Öner ise tedavi altında bulunan 3 hastanın yoğun bakımda olduklarını bildirdi.
    
  Öner, yaptığı açıklamada, sabah 05.30'da 7 gündür hastanelerinde tedavi gören Hülya Koçyiğit'i solunum cihazına bağlı olarak yoğun bakımdayken kaybettiklerini belirtti.

  Öner, bu hastanın numunelerinin alındığını, ancak kesin olarak kuş gribi teşhisinin konulmadığını kaydetti.
    
  Öner, hastanede tedavi altında tutulan hastalardan Yusuf Tunç, Ayşegül ve Yusuf Özcan'ın da yoğun bakımda olduğunu bildirdi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı