Gündem Haberleri

  Kuş gribinden yeniden hastanede

  Halife YALÇINKAYA/ SİVAS, (DHA)
  16.01.2006 - 09:48 | Son Güncelleme:

  Sivas'ta kuş gribi virüsü taşıyan ve cuma akşamı taburcu edilen 37 yaşındaki Gülten Yeşilırmak, ağrıları artınca, bu sabaha karşı yeniden hastaneye yatırıldı.

  Yeşilırmak, kendisine telefon ile ulaşan DHA muhabirine, “Durumum kötü. ağrılarım iyice arttı. Beni daha iyi hastanelere sevk etsinler. Kurtulmak istiyorum” dedi.

  Sivas’ın Kangal İlçesi Yellice Köyü'nde yaşayan Gülten Yeşilırmak, 8 Ocak pazar günü saat 18.00 sıralarında yüksek, ateş, öksürük ve halsizlik şikayetiyle Kangal Sabancı Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yeşilırmak ve 3 çocuğu buradan sevk edildiği Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Enfeksiyon Hastalıkları Servisi’nde Kuş Gribi şüphesiyle tedavi altına alındı.

  Alınan kan örneklerinin incelenmesi sonucu Gülten Yeşilırmak’ta kuş gribi virüsü olduğu belirlenirken, çocukları Hasan, Ali ve Emel’in test sonuçları negatif çıktı. Gülten Yeşilırmak, 6 gün süren tedavisinin ardından 13 Ocak cuma günü mesai saatinden sonra, taburcu edildi. Çocukları ise annelerinden iki gün önce taburcu oldu.

  Köyüne dönen Gülten Yeşilırmak, bu sabaha karşı yeniden rahatsızlandı. Yeşilırmak, saat 03.00’da, yeniden Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Servisi'nde tedavi altına alındı. Yeşilırmak, kendisine telefonla ulaşan DHA muhabirine, durumunun kötü olduğunu belirterek, “Ağrılarım iyice arttı. Beni daha iyi hastanelere sevk etsinler. Kurtulmak istiyorum. Doktorlar net bir açıklama yapmıyor. Beni neden iyileşmeden taburcu ettiler?” dedi.

  Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Bakteriyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Nazif Elaldı, “Hasta taburcu olurken tamamen iyileşmişti. Bu nedenle taburcu edildi. Hastayı henüz görmedim. Durumunu inceleyeceğim” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı