Gündem Haberleri

  Kuş gribinden ölen Fatma defnedildi

  Nuri TUNÇ, Fahrettin GÖK/ DOĞUBEYAZIT (Ağrı),(DHA)
  16.01.2006 - 15:53 | Son Güncelleme:

  Kuş gribi teşhisiyle tedavi gördüğü Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastenesi’nde yaşamını yitiren 16 yaşındaki Fatma Özcan, 8 yıl önce böbrek yetmezliğinden ölen annesi Cemile Özcan'ın mezarının yanına defnedildi.

  İlk eşi Cemile Özcan’ın mezar taşına sarılan Mehmet Emin Özcan, “İkinize de doyamadım. Beni çok erken bırakıp gittiniz. Cemilem, yavrumuzu sana gönderiyorum” diye ağladı. Ağrı’nın Doğubeyazıt İlçesi’ne bağlı Uluyol Mahallesi’nde oturan Özcan Ailesi’nin 6 çocuğundan Fatma ile 6 yaşındaki üvey kardeşi Muhammet Özcan, kuş gribi teşhisiyle Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastenesi’nde tedavi altına alındı. 11 Ocak'ta yatırıldığı hastanede, üvey kardeşi Muhammet ile birlikte tedavi gören Fatma Özcan, dün yaşamını yitirdi.

  Kızının cenazesini Van’dan Doğubeyazıt İlçesi’ne bağlı Sağdıç Köyü’ne getiren baba Mehmet Emin Özcan 8 yıl önce böbrek yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yaşamını yitiren ilk eşi Cemile Özcan’ın yanına defnettirdi. Kızının üzerine toprak attıktan sonra, ilk eşinin mezar taşına sarılarak gözyaşlarına boğulan Mehmet Emin Özcan’ın ağıtları yürekleri parçaladı. Özcan, “İkinize de doyamadım. Beni çok erken bırakıp gittiniz. Cemilem, yavrumuzu sana gönderiyorum” dedi.

  Yakınlarının desteğiyle kızının ve eşinin mezarı başından güçlükle ayrılan baba Mehmet Emin Özcan, “İlk eşim Cemile’den Güner (22), Emrah (17) ve Fatma; ikinci eşim Hazal’dan ise Sibel (7), Filiz (6) ve Muhammet adında altı çocuğum vardı. Bunlardan Fatma bizi bıraktı. İkinci eşimden olan Muhammet de yaşam mücadelesi veriyor. Allah’ım inşallah onu bize bağışlar” diye konuştu.

  Kuş gribine Koçyiğit ailesinin üç ferdi ile birlikte 4 kurban vermenin acısını yaşayan Doğubeyazıtlı’lar, “Tüm bu kötü olaylara rağmen yine de tavuk yiyenler var. Allah’ını seven evinde ve kümesinde bulunan tavuklarını itlaf ekiplerine teslim etsinler” dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı