Gündem Haberleri

  Kuş gribi için internet sitesi kuruldu

  Hürriyet Haber
  24.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TÜRKİYE’de ilk kez Van Valiliği kuş gribi hastalığına ilişkin internette özel web sitesi hazırladı. www.kusgribinedir.org adı altında hazırlanan sitede kuş gribi tanıtılırken, fotoğraflarla hastalıklı kanatlı hayvanlar ve korunma yolları ayrıntılı olarak anlatılıyor. Van Valisi Niyazi Tanılır, daha çok insana ulaşabilmek için böyle bir site hazırladıklarını belirtti.

  Kuş gribi ihtimali lotodan az

  ALMANYA’nın başkenti Berlin’deki Helios Hastanesi Akciğer Enfeksiyonları Başhekimi Prof. Torsten Bauer, Almanya’da kuş gribinin insanlara bulaşma olasılığının çok az olduğunu savundu. Bauer, kümes hayvanlarının kesilmesi sırasında kuş gribinin bulaşabileceğine dikkati çekerek, "Marketlerde satılan ve makineler tarafından işlenmiş etin yenmesini sakıncasız buluyorum. Almanya’da kuş gribinin bulaşma olasılığı lotoda 6’lı tutturmaktan daha az" dedi.

  Kuş gribi şüpheli 3 çocuk

  MANİSA’nın Gölmarmara İlçesi’nde ölen tavuklardan alınan numunelerin laboratuvar incelemesinde kuş gribi virüsü belirlendi. 3 çocuk, kuş gribi şüphesiyle Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Başhekim Vekili Prof. Yüksel Babuççu, "Hüseyin Arslan (9), kardeşi Dilanur Arslan (6) ve Zehra Elbir (10) müşahade altına alındı" dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı