Gündem Haberleri

  Kuş gribi dönercileri de vurdu

  A.A
  15.01.2006 - 16:44 | Son Güncelleme:

  Kuş gribiyle ilgili gelişmeler, tavuk döner satışlarını olumsuz etkiledi.

  İzmit'te et ve tavuk döner satışı yapan bir restoranın ortaklarından Adem Karaduman (24), AA muhabirine yaptığı açıklamada, kuş gribi söylentileriyle tavuk döner satışlarında büyük düşüş yaşandığını belirterek, “Günde 120-130 kilogramlık tavuk döner satışımız, kuş gribi söylentileriyle 35-40 kilograma geriledi” dedi.

  İşletmelerinin sürekli müşterilerinde bir azalma olmadığını ifade eden Karaduman, şöyle konuştu:

  “En ufak olumsuzluğu bile kabul etmeyen bir sektörde hizmet veriyoruz. Müşterilerin geneli, kırmızı, beyaz et ayrımı yapmadan ürünlerin tümüne aynı tavrı sergiledi. Kullandığımız, bizim için en uygun olan ürünü müşterilerimize sunduğumuz, tanınmış markaların etlerini tercih ettiğimiz için sürekli müşteri potansiyelinde eksilme olmadı.”

  TAVUK ETİ SATIŞINDAN ÇEYİZCİLİĞE...

  Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi'nde de bir esnaf, kuş gribi nedeniyle tavuk ürünlerine talebin azalması üzerine 19 yıldır tavuk eti satışı yaptığı işyerini çeyizci dükkanına dönüştürdü.

  İlçedeki İnönü Mahallesi'nde faaliyet gösteren Ertürk Tavukçuluk sahibi Salih Ertürk, ülke genelinde kuş gribi şüphesinin yaygınlaşmasından dolayı iş yapamayınca, zarar etmemek için tavuk eti yerine çeyiz ürünleri satışına başladı.

  Tavuk satamadığından borçlarını ödeyemez duruma geldiğini anlatan Ertürk, şöyle dedi:

  “Dükkanımdaki talep edilmeyen tavuklar bozulduğundan imha etmek zorunda kaldım. İş değişikliğine gitmek zorunda kaldım. Henüz, işyerimin adını bile değiştirmedim. Tabelamda (tavuk, kanat, but, yumurta) yazmasına rağmen battaniye, gecelik ve yatak örtüsü gibi ürünleri satıyorum. Umarım, tavuk sektörü bu sıkıntıyı çabuk atlatır da ben de eski mesleğime geri dönerim.”
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı