Gündem Haberleri

  Kurye Saliha

  Hürriyet Haber
  29.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  19 yaşındaki Saliha, ABD'ye 100 milyarlık afyon sakızı götürmek isterken yakalandı. Genç kadının lüks hayat sevdası yüzünden kuryelik yaptığı belirlendi.

  İRAN'dan sokulan afyon sakızının bir kadın kurye aracılığıyla Los Angeles'a götürüleceğini belirleyen Narkotik dedektifleri, Atatürk Havalimanı'nda pusu kurdu. Saliha Aydın adlı kadın, uçağa bineceği sırada operasyon düzenlendi. Genç kadının, bavuluna zulalanmış, yurtdışı piyasa değeri 100 milyar lira olan 10 kg. afyon sakızı ele geçirildi. ABD polisiyle irtibata geçildi ve Los Angeles’da iki İranlı yakalandı. Aydın'ın eşi Malik Aydın da gözaltına alındı.

  Fatih'teki uyuşturucu evi

  Oto yıkama istasyonu sahibi Malik Aydın'ın ifadesi sonunda Feridoon Gerinpoor, Abdallah Sanı, Nasır Ruhmin, Rezan Gouarzı, Kerim Noorı, Moharram Farneshı, Hassan Moghaddam Fatih'te bir evde ele geçirildi. Evdeki aramada kaynatılmış 1 kilo afyon sakızı, saflaştırmada kullanılan ocak ve kaplar, uyuşturucu parası olduğu bildirilen 7 bin 210 dolar, 250 sahte dolar ile içine eroin zulalanan fotoğraf ve tebrik kartları bulundu. Şebekenin İran'daki liderinin de Harbis Muhammed Nejat olduğu belirlendi.

  Eğlenceye para yetiştirememiş

  Polisin açıklamasına göre, iki yıl önce evlenen Malik Aydın, eşi Saliha'nın eğlence masraflarını karşılayamaz oldu. Servisinde çalışan Feridoon Gerinpoor isimli İranlı, Aydın'a uyuşturucu kuryeliği teklif etti. Malik Aydın 6 ay önce Amerika'ya 10 bin dolar karşılığı afyon sakızı götürdü. İranlı şebeke, Aydın'ın eşi Saliha Aydın'ı da kurye olarak kullanmak istedi. Lüks yaşantı meraklısı genç kadının bu teklifi tereddüt etmeden kabul ettiği bildirildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı