Gündem Haberleri

  Kuru sıkı tabancayla yaralamaya 15 yıl ceza istendi

  İsmail AKDUMAN/SAMSUN, (DHA)
  06.08.2009 - 14:55 | Son Güncelleme:

  SAMSUN’un Tekkeköy İlçesi’nde arkadaşlık teklifini kabul etmeyen 18 yaşındaki G.Ş.’yi sokak ortasında kuru sıkı tabancayla omuzundan vurarak yaralayan 28 yaşındaki Adem Altın, ‘adam öldürmeye teşebbüs’ suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakim karşısına çıktı. Altın, mahkemede tabancanın kazayla patladığını belirterek, “Ayağım taşa takıldı ve dengemi kaybettim. Tabanca da yere düşüp patladı” dedi. Duruşmaya katılan G.Ş. ise sanıktan şikayetçi olmadığını söyledi.

  Tekkeköy İlçesi’nde nisan ayında meydana gelen olayda, iddiaya göre telefonla 3 aydır görüştüğü komşusunun kızı G.Ş.’nin yanına giden Adem Altın, kıza arkadaşlık teklifinde bulundu. Ancak G.Ş.'nin teklifi kabul etmemesi üzerine Altın, belindeki tabancayı çıkarıp “Sen bunu hak ettin” diyerek kıza yaklaşık 3 metreden ateş etti. G.Ş. omuzundan yaralanırken, olay yerinden kaçan Adem Altın, 10 gün sonra üzerinde taşıdığı kuru sıkı tabancayla yakalanıp, tutuklandı.

  Adem Altın, Samsun 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde ‘adam öldürmeye teşebbüs’ suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle bugün ilk kez hakim karşısına çıktı. Mahkemede, G.Ş. ile normal bir arkadaşlığı olduğunu söyleyen Altın, “Konuşmak için yanına gittim. Kendisiyle 3 aydır mesajlaşıyor ve telefonla konuşuyorduk. Benimle konuşmak istemedi. Tam giderken ayağım taşa takıldı ve dengemi kaybettim. Belimdeki silah yere düşüp patladı ve G.Ş. yaralandı. Kendisini öldürme gibi bir kastım yoktu” dedi. Olayın ardından Altın’dan şikayetçi olan kız ise duruşmada ifadesini değiştirerek şikayetçi olmadığını söyledi. G.Ş., “Bu olaydan 1 gün önce bana mesaj çekip ölümle tehdit etti. Ancak akşam tekrar mesaj çekip özür diledi. Olay günü de silahı çektiğini ve ateş ettiğini görmedim. Omuzumdan kan geldiğini görünce vurulduğumu anladım. Kendisi bana arkadaşlık teklif etti. Ancak ben kabul etmedim” dedi.

  Adem Altın'ın tahliye talebini kabul etmeyen mahkeme, duruşmayı, gelmeyen tanıkların dinlenmesi için erteledi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı