Gündem Haberleri

  Kurtuluyor

  Hürriyet Haber
  16.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Noel Baba'ya operasyon

  Tarihi kilisenin restorasyonu için hiçbirşey yapılmadan 7 ay geçtiğinden yakınan Vali Dokuzoğlu, duruma el koydu

  ANTALYA Valisi Ertuğrul Dokuzoğlu kısa bir süre için geldiği Kale'de yaptığı açıklamada Noel Baba Kilisesi'nin kurtuluşunun biran önce hızlandırılacağını belirterek, ‘‘Önümüzdeki yedi ay için ne yapılabileceğini belirlersek, kilisenin kurtuluşu daha çok hızlanır’’ dedi.

  Kale’ye geldi

  Vali Ertuğrul Dokuzoğlu, Noel Baba kilisesinin önündeki caddede Jandarma Alay Komutanı Albay Nihat Celep, Kale Kaymakamı Veysel Yurdakul,Kale Belediye Başkanı Adnan Genç,Beymelek Belediye Başkanı Osman Güngör'le özel bir değerlendirme toplantısı yaptı.

  25 gün sonra

  ‘‘Noel Baba Kilisesi için yaptık, yapacağız derken hiç bir şey yapmadan 6 ay geçtiğini’’ belirten Vali Dokuzoğlu, 9 Haziran'da Kültür ve Turizm bakanlıklarından gelecek yetkilerinin katılacağı bir toplantıda konunun masaya yatırılacağını söyledi.

  Ortak bir görüş

  Dokuzoğlu, ‘‘Toplantıya kazı grubu başkanı Prof. Dr. Yıldız Otiken, kaymakam, belediye başkanı, kültür, müze müdürleriyle vakıf yöneticileri katılacak. İl ve ilçe olarak ortak görüş oluşturup, kilise için bir rapor hazırlatalım’’ diye konuştu.

  Protokol incelemede Antalya Valisi Ertuğrul Dokuzoğlu, Jandarma Alay Komutanı Albay Nihat Celep, Kale Kaymakamı Veysel Yurdakul, Kale Belediye Başkanı Adnan Genç, Beymelek Belediye Başkanı Osman Güngör'le birlikte Noel Baba Kilisesi’nin önünde incelemeler yaptı. Noel Baba'nın Antalya Müzesi'ndeki kemikleri de 22 Mayıs'ta törenle Demre'deki mezarına nakledilecek.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı