Gündem Haberleri

  Kurtuluş Savaşı gazisi toprağa verildi

  İSKİLİP (A.A)
  12.01.2006 - 16:59 | Son Güncelleme:

  Çorum'un İskilip İlçesi'nde bağlı Çatkara Köyü'nde yaşayan ve sabah saatlerinde vefat eden Kurtuluş Savaşı'nın son gazilerinden 106 yaşındaki Ömer Küyük'ün cenazesi, köyünde düzenlenen törenle toprağa verildi.

  Çorum'un İskilip İlçesi'nde bağlı Çatkara Köyü'nde yaşayan ve sabah saatlerinde vefat eden Kurtuluş Savaşı'nın son gazilerinden 106 yaşındaki Ömer Küyük'ün cenazesi, köyünde düzenlenen törenle toprağa verildi.

  Çatkara Köyü'ndeki evinde bu sabah yaşamını yitiren Küyük'ün cenaze törenine ailesi, yakınları, Çorum Vali Yardımcısı Fatih Damatlar, AK Parti Çorum Milletvekili Agah Kafkas, İl Jandarma Komutanı Albay Ufuk Tuncer, İskilip Kaymakamı Birol Kurubal, İskilip Belediye Başkanı Orhan Öztürk, Bayat Belediye Başkanı Mehmet Şimşek ve çok sayıda vatandaş katıldı.

  Törende konuşan Çorum Vali Yardımcısı Fatih Damatlar, Türkiye Cumhuriyeti'nin bugünlere gelmesini sağlayan gazi ve şehitleri minnetle andıklarını belirterek, “Bu bayrak, bu vatanseverler sayesinde dalgalanmaktadır. Onlara minnettarız” dedi. İskilip Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Murat Yılmaz da Gazi Ömer Küyük'ün vefatından büyük üzüntü duyduklarını ifade ederek, ”Ülkemizin sonsuza kadar yaşaması için savaşacak Gazi Ömer Küyükler tükenmeyecektir” diye konuştu.

  İskilip Kaymakamı Birol Kurubal da bu vatanı kurtarmak için savaşan şehit ve gazileri minnetle andıklarını kaydetti. Gazi Küyük'ün cenazesi, kılınan namazın ardından Çatkara Köyü'nde aile kabristanlığına defnedildi.

  BAYRAMI EVİNDE GEÇİRMEK İSTEMİŞ

  Bu arada, Gazi Ömer Küyük'ün oğlu Hüseyin Küyük, AA muhabirine yaptığı açıklamada, babasının bir süredir solunum yetmezliğine bağlı rahatsızlığı nedeniyle Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde tedavi gördüğünü bildirdi.
  Kurban Bayramı'nı köyünde geçirmek istemesi üzerine, durumu hastane yetkililerine ilettiklerini ifade eden Hüseyin Küyük, arife günü babasını köye getirdiğini kaydetti.

  Hüseyin Küyük, Kurban Bayramı'nın ilk 2 günü babasının sağlığında herhangi bir olumsuz durum olmadığını belirterek, “Ancak sabah aniden rahatsızlandı ve vefat etti. Çok üzgünüz” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı