Gündem Haberleri

  Kurtulmuş'tan iddialara tepki

  Sebile ÇETİN- Faruk KAHRAMAN / BURSA, (DHA)
  15.09.2013 - 16:52 | Son Güncelleme:

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Abdullah Öcalan’ın İmralı’da 3 gazeteci ile görüşmek istediği iddialarına tepki göstererek, "Biz somut olaylar üzerinden gidiyoruz, kulisler dedikodular üzerinden yorum yapmıyoruz" dedi.

  Bursa’da düzenlenen 74’üncü Ekonomi Formu sonrası Ak Parti Bursa İl Başkanlığı binasında basın toplantısı düzenleyen Numan Kurtulmuş, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bursa’da düzenlenen Ekonomi Forumu’nun Türkiye için ilk olduğunu belirten Kurtulmuş, kentlerin kendi ekonomik sorunları için kendi çözümlerini bulduğunu kaydetti. Türkiye’nin 2 iki yıl içinde üç seçim geçireceğini dile getiren Kurtulmuş, Ak Parti’nin bu seçimlerden başarıyla çıkacağını savundu.

  ’BAŞBAKAN SİYASİ RİSK ALDI’

  Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Kurtulmuş, Abdullah Öcalan’ın Başbakanın seçeceği 3 gazeteci ile görüşmek istediği ve bu gazetecilerin belirlenip belirlenmediği sorusuna şöyle yanıt verdi:

  "Biz somut olaylar üzerinden gidiyoruz, kulisler dedikodular üzerinden yorum yapmıyoruz. İmralı’dan yapılan açıklamalar veya İmralı’ya atfedilen açıklamalarda kamuoyunun son derece titiz olması gerekli. Türkiye’de 28 yıldır devam eden terör, 32 bin insanın ölümüne, 630 milyar dolar Türkiye’nin maddi kaybına neden oldu. Terörün çözülmesi için onu çözme iradesinin ortada olması lazım. Hükümet, sağ olsun sayın Başbakanımız hiçbir riskten kaçınmaksızın çalışmalara başladı. Seçime az bir zaman kala yüzde 50 oy alan bir başbakanın böyle bir siyasi risk almaması lazım ama, sayın Başbakanım bunu bir insani mesele olarak görmüş, bir kişinin daha ölmesine izin vermemek için elini çabuk tutmuştur. Türkiye’nin siyasi tarihini yazanlar bunu ileride daha da iyi görecekler."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı