Gündem Haberleri

  Kurtulmuş'tan hodri meydan

  Ömer KOÇ- Cahit ÖZÇELİK/ELBİSTAN (Kahramanmaraş), MALATYA, (DHA)
  06.05.2011 - 17:43 | Son Güncelleme:

  HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu televizyonda tartışmaya davet etti.

  Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesi’ni ziyaret eden Numan Kurtulmuş, partilileri ve milletvekili adaylarıyla bir araya geldi. Daha sonra İbrahim Karaoğlanoğlu Meydanı’ndaki mitinge katılan Kurtulmuş, eski Türkiye ile yeni Türkiye’nin hesaplaşacağı, karşılaşacağı bir seçim yapılacağını söyledi. AK Parti ve CHP’ye de yüklenen Kurtulmuş şöyle konuştu:

  "Seçim meydanlarına gelip sürekli birbirlerine küfreden, hakaret edenler, söyleyecek sözü olmayanlar, 8 yıldır iktidarda olup milletin sorununu çözemeyenler, 8 yıldır ana muhalefette olup sadece peynirle laf gemisini yürütenler, Türkiye’de birisi diğerine hakaret, öteki de diğerine küfrediyor. Bunlar Türkiye’nin işsizlik meselesini konuşamıyorlar. Tarım ve hayvancılıkta nasıl kalkınacaklarını konuşamıyorlar."

  Erdoğan ve Kılıçdaroğlu’na ’hodri meydan’ diyen Kurtulmuş, "Sayın Erdoğan ve Kılıçdaroğlu istedikleri televizyon kanalında gelsinler, istedikleri meydana gelsinler konuşalım" dedi.

  MALATYA’DA KONUŞTU

  Daha sonra Malatya’ya geçen Numan Kurtulmuş partisinin seçim mitingine katıldı. Yaklaşık bin kişinin katıldığı Kernek Meydanı’ndaki mitingde Kurtulmuş yine AK Parti ve CHP’ye yüklendi.

  Milletvekili adaylarının tanıtımından sonra kürsüye çıkan Kurtulmuş, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek 18 günde partilerini kurarak tüm il ve ilçelerde örgütlenip seçime girme hakkını elde ettiklerini söyledi. Miting alanına gelen Malatyalılara teşekkür eden Kurtulmuş, seçim sürecinde İktidar ve ana muhalefet partilerinin hergün birbirlerine girdiklerini belirterek şunları söyledi:

  "Atamayı bekleyen 300 bin öğretmen hakkında konuşan yok, yüzde 25 işsizlik var, bu alandaki gençlerimizin çoğu da işsiz. İşsizliğin meselesini konuşan yok. Türkiye’de tarımla ilgili alanda neler yapacaklarını konuşan kimse yok. Türkiye’de toplumsal barış nasıl sağlayacağız bunları konuşan yok. İşte Has Parti bunun için güçleniyor. Türkiye’de kamplaşmayı kutuplaşmayı toplumun kesimlere bölünmesini önlemek için var olan bir partiyiz."

  ’ADALETSİZ KALKINMA PARTİSİ’

  Konuşması sık sık ‘Başbakan Numan’ sloganlarıyla kesilen Kurtulmuş sözlerini şöyle sürdürdü:

  "İktidarımızda Neo liberalizm uygulamalarını çöp tenekesine atacağız. AKP’nin önemli isimlerinden biri dün akşam TV’de bir programa çıkmıştı. Kendisine bir soru yöneltildi. ’1.5 yaşındaki çocuk açlıktan ölüyor ne diyorsunuz’ diye. O kişi ’Olur böyle şeyler’ diyor. Bunları yıkmak için Has Parti geliyor. 2000 yılından itibaren şeker pancarına kota uyguluyorlar. Niye Coniler mısırdan şeker elde etsin bize satsın diye. ’Efendim napalım birileri açlıktan ölürse normaldir’ diyen hükümet yetkililerinin bulunduğu bir ülkede kalkınmadan bahsedilemez. Bunda adalet yoktur, bunda hakkaniyet yoktur. Böyle bir programı uygulayan partiye de olsa olsa ’Adaletsiz kalkınma partisi’ derler."

  HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş akşam da Malatya’daki sivil toplum örgütleriyle akşam yemeğinde buluşacak.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı