Gündem Haberleri

  Kurtulmuş Kutuplaşmayı önlemek için siyasi arenadayız

  Fadıl BİNZET/ADIYAMAN, (DHA)
  07.05.2011 - 16:55 | Son Güncelleme:

  HALKIN Sesi Partisi (HAS Parti) Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin kimlik üzerinden bölünmeye çalışıldığını iddia ederek, "Biz ise bu ülkede kamplaşma, kutuplaşma, bölünmeyi önlemek için siyasi arenadayız" dedi.

  Numan Kurtulmuş, Adıyaman’da Mustafa Yücel Özbilgin Parkı yanındaki bulunan boş alanda partisinin il teşkilatı tarafından düzenlenen mitinge katıldı. Mitinge katılan yaklaşık 3 bin kişiye seslenen Kurtulmuş, seçimlerin eski ve yeni Türkiye arasında bir seçim olacağına dikkat çekerek şunları söyledi:

  "Eski Türkiye bugünkü iktidar partisi ve muhalefet partisi tarafından temsil ediliyor. Bunlar üslupları, yöntem anlayışları, sözlerinin içerikleri açısından eski partilerdir. Birisi ’Kemal Efendi’, diğeri ’Recep Bey’ diyor. Genel seçimlerde halk bu anlayışla mücadele edecek ve Türkiye’de toplumsal barışı sağlamak için yola çıkan HAS Parti’ye güç verecektir. HAS Parti Türkiye’de kamplaşmayı, kutuplaşmayı, toplumun bir takım kesimlerinde bölünmeyi önlemek için var olan bir partidir. Dün fukara sofralarında diz kırarak, ortadaki çorba kasesinden kaşıklayarak iktidara gelenler şimdi Ankara’nın, İstanbul’un, Adıyaman’ın göbeğindeki yoksulları, işsizleri, fukaraları görmez oluyorlar. Samsun’da açlıktan ölen çocuğa ’olur böyle şeyler’ diyorlar."

  KİMLİK SİYASETİ SONA ERDİ

  Türkiye’nin kamplaşmadan çok çektiğini, ülkenin halen kimlik üzerinden bölünmeye çalışıldığını da ileri süren Numan Kurtulmuş, konuşmasına şöyle devam etti:

  "Sağcılar bu tarafa, solcular bu tarafa, dindarlar bu tarafa, laikler bu tarafa, Aleviler şuraya, Sünniler buraya, Türkler bu tarafa, Kürtler şu tarafa denilmesinden çok çektik. Yıllardır bu ülkenin sorunlarını çözmeyenler, insanlara kimlikler üzerinden siyaset yaptılar. Sen sağcısın şurada dur, dediler, üzerine kapıyı kapattılar. Sen solcusun, dediler, üzerine kapıyı kapattılar. Toplumları böldüler. Daha dün denebilecek dönemde çok büyük olaylar oldu. Kahramanmaraş’ta, Çorum’da, Sivas’ta çok büyük olaylar oldu. Bu ülke kurtarılmış bölgeler haline getirildi. Hala eski Türkiye’nin eski siyasetine devam ediyorlar. Bu soğuk savaşın siyasetidir. Artık kimlikler üzerinden siyaset yapma devri sona ermiştir. Yeni Türkiye’nin yeni bir siyaset sesine ihtiyaç vardır. O da bölmeyen, dağıtmayan, parçalamayan ve derleyen bir siyaset tarzıydı. Onun için bu millet HAS Parti’yi bağrına basıyor. HAS Parti’yi iktidara taşıyor."

  HAS Parti Lideri Numan Kurtulmuş, kalabalığa partisinin milletvekili adaylarını da tanıtarak son verdiği mitinginin ardından karayolu ile Şanlıurfa’ya hareket etti.
  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı