Gündem Haberleri

  "Kurtlar Vadisi: Gladio"nun galası yapıldı

  A.A.
  19.11.2009 - 02:34 | Son Güncelleme:

  “Kurtlar Vadisi” serisinin yeni sinema filmi “Kurtlar Vadisi-Gladio”'nun galası yapıldı.

  KURTLAR VADİSİ GLADIO'NUN GALASI - WEB TV

  KURTLAR VADİSİ: GLADIO FOTO GALERİ

  Başrolünü, “Kurtlar Vadisi Pusu” dizisindeki “İskender Büyük” karakterini canlandıran Musa Uzunlar'ın oynadığı filmin galası, Sütlüce Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.  

  “İskender Büyük” karakterinin yaşam öyküsü ekseninde 1990'lı yılların başından bugüne Türkiye yakın tarihinin önemli olaylarını işleyen filmin galasında konuşan Musa Uzunlar, “Biz, elimizden gelen en iyi oyunu ortaya koymaya çalıştık, şimdi hep birlikte izleyeceğiz. Filmde İskender'in gençliğine gideceğiz ve gladioyu sorgulayacağız” dedi.

  Uzunlar, Kurtlar Vadisi dizisinin senaryosu konusunda danışmanlık yapan Ömer Lütfi Mete'nin yaşamını yitirmesinden büyük üzüntü duyduğunu vurgulayarak, “Kendisi yeri doldurulamayacak bir insandı. Böyle başarılı insanlar kolay yetişmiyor. Kendisini asla unutmayacağız” diye konuştu.
  Kurtlar Vadisi dizisinin oyuncularından Gürkan Uygun ise filmi daha önce izleme olanağı bulamadığını, herşeyi galaya bıraktığını belirterek, bol seyircili bir film olmasını dilediğini söyledi.

  Film gösterimi öncesinde sahnede kısa bir konuşma yapan yapımcı Raci Şaşmaz ise Ömer Lütfi Mete'nin kitapları ve öğütleriyle vatanın nasıl sevileceğini öğrendiklerini ifade ederek, “Ömer Lütfi Mete, bu gala gecesinde bizi bırakarak gitti. Gitmek için de özel bir gün seçti. O'nun burada olup, bu filmi izlemesini çok isterdim. Ama inanıyorum ki O zaten şu an aramızda ve bu filmi kendisine ithaf ediyorum” dedi.

  Çekimleri İstanbul ve Antalya'da gerçekleştirilen, senaryosu “Kurtlar Vadisi” adlı dizinin senaristleri Raci Şaşmaz, Bahadır Özdener ve Cüneyt Aysan tarafından yazılan filmin yönetmenliğini ise Sadullah Şentürk yaptı.

  Galaya Necati Şaşmaz, Gürkan Uygun, Can Gürzap, Zülfü Yüksel, Erhan Ufak ve Ayfer Dönmez'in de aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.
  Bu hafta vizyona girecek filmin konusu özetle şöyle:
  “Bir derin devlet ajanının, yıllar boyu hizmet ettiği gladio ile hesaplaşma öyküsü. İskender Büyük, derin devlet adına sayısız eylemde bulunmuş emekli bir istihbaratçıdır. Karanlık geçmişi nedeniyle sanık sandalyesine oturtulduğunda yanında baronun gönderdiği genç ve tecrübesiz avukat Ayşe'den başka kimse yoktur. Yargılanmasına göz yumanlarla hesaplaşmaya karar veren İskender Büyük, tüm bildiklerini bir bir anlatmaya başlar. İskender'in karanlık geçmişinin sayfaları arasında ülkeyi yerinden sallayacak gerçekler gizlidir. Bu şok gerçeklerin işaret ettiği tek adres ise “Gladio”dur. Anlattıklarıyla gladionun ikinci adamı Fuat Aras'ı saklandığı yerden çıkarmaya karar verir. Ancak bu yolun sonunda İskender Büyük'ü hiç tahmin etmediği başka bir sürpriz beklemektedir. Yine bir oyunun parçası olmuştur. Üstelik bu kez oturtulduğu yer, konuşma şansının olduğu bir sanık sandalyesi dahi değildir.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı