Gündem Haberleri

  Kürtçe türkü cinayeti mi

  Çetin AYDIN/Fırat ALKAÇ-İSTANBUL
  24.10.2015 - 21:02 | Son Güncelleme:

  İstanbul Avcılar'da, bir türküevinde sahneye çıkan Abdulselam Atmaca (33), perşembe gecesi barda tartıştığı matbaacı İdris Ünver (25) tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

  Tutuklanan Ünver, ifadesinde yanında bulunan kadınlara sarkıntılık yapması nedeniyle Atmaca’yı öldürdüğünü öne sürdü. Emniyet de açıklamasında ‘kız meselesi’ dedi. Türküevinin işletmecisi Murat Taşkın ise ‘Kürtçe şarkı’ nedeniyle tartışmanın başladığını iddia etti. Taşkın olayı şöyle anlattı: “Selim Kürtçe şarkı söylüyordu. Aşırı alkollü olan bu adam ‘Kendi dilimizde söyle. Neden Kürtçe söylüyorsun’ diye laf attı. Kısa bir tartışma çıktı. Olay kapandı. Sabaha karşı mekânı kapatıyorduk. Selim arabasına doğru yürüyor. Bu kişi de arkasından bıçağı sokmuş.” 

  EMNİYET: GERÇEĞİ YANSITMIYOR

  Öte yandan, Atmaca’nın olayın yaşandığı barda sahneye çıkmadığını, burada sahne alan arkadaşını dinlemeye geldiği belirtildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, “Bu olaya ilişkin bazı basın yayın kuruluşlarında yer alan “Kürtçe şarkı söylerken sahnede öldürüldü” şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.
  Açıklamada, emniyet müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda, kavganın “kız meselesi’nden kaynaklandığının belirlendiği ifade edildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı