GeriGündem Kürtçe propagandayı nasıl anlayacağız
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kürtçe propagandayı nasıl anlayacağız

Kürtçe propagandayı nasıl anlayacağız
refid:13011488 ilişkili resim dosyası

Demokrat Parti ile ANAVATAN’ın birleşmesinden sonra genel başkanlığa seçilen Hüsamettin Cindoruk, ilk mitingini Manisa’da yaptı.

Açılımı eleştiren ve “Başbakan, ‘İsteyen Kürtçe seçim propagandası yapsın’ diyor. Peki biz propagandadan ne anlayacağız” diye soran Cindoruk şunları söyledi:

* Yıllar sonra tekrar siyaset meydanına çıktım. Bu DP’nin ilk mitingidir. Burada vatanseverler ve demokratlar toplandı. Biz darbeleri, ihtilalleri aşarak bitmiş demokrasiyi geri getirmek istiyoruz. Peki, nerden çıktı bu açılım onu anlayamadık. 82 Anayasası teneke gibi oldu. Yeni bir Anayasa yapalım, seçim sistemini değiştirelim. Parti ittifakları kurulsun. Demokrasi değişsin. Bizim isteğimiz budur.
* Başsavcılar, siyasetçiler, başbakanlar dinleniyor. Bu teknoloji harikası cihazları suç aleti yapanlar nasıl demokrasiden bahsediyor? 70 bin kişiyi dinledik, diyorlar. Ama siz dinlerken yargıyı çökerttiniz. Yargıçları güvensizlik içine ittiniz.
* Bu Başbakan, Cumhurbaşkanını, Meclis başkanını kendi tayin ediyor. Belediye başkanlarını bile kendisi seçiyor. Azarlıyor. Bakanları azarlıyor. Grip aşısı hakkında bile kendisi hüküm veriyor. Bu tek kişinin idare ettiği bir rejimdir. Bu, diktatörlüğün adını değiştirmiş bir kişi. Maske takmış ülkeyi yönetiyor. Ama onun her dediğinin tersi çıktığı için size diyorum ki aşı yaptırın.
* Ermeni açılımı ne oldu? Azerileri gücendirdi. Başbakan, `İsteyen Kürtçe seçim propagandası yapsın’ diyor. Peki biz propagandadan ne anlayacağız. Ne dediğini nerden bileceğiz. Biz burada insanların hakları verilmesin demiyoruz. Sadece örneklerle açılımın özünü veriyoruz.
* Bunlar yeniden devlet yapmak istiyor. Bunu Anayasa Mahkemesi söylüyor. Mahkemeye göre bu parti fiili odaklar haline gelmiş. Bu siyasi iktidar bize kök söktürmeye çalışıyor. Ama bizim kökümüz sağlam. Bize kök söktüremez.

Ameliyat olanYılmaz katılamadı
/images/100/0x0/55eb1837f018fbb8f8aaae5c


DP’nin Manisa mitingine katılacağı duyurulan Mesut Yılmaz prostat ameliyatı olduğu için gelemedi. Mitinge katılanlar, ‘Açılım dediler, anamızı ağlattılar’, ‘Bütünleştik başaracağız’, ‘Manisa tek yürek’, ‘Gencim, işsizim, umutsuzum’, ‘Ne AB ne BM, yeter söz milletindir’, ‘Adaletin olmadığı yerde ot bitmez’ pankartları açtılar.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle