Gündem Haberleri

  Kürtçe bilen oyuncular aranıyor

  AA
  11.09.2013 - 13:57 | Son Güncelleme:

  Kürtçe yayın yapan TRT 6'da ekranlara gelen "Can ve Ciğer" adlı dizi bölge insanı tarafından ilgiyle izleniyor. Yapımcılar, yaklaşık iki yıldır yayınlanan dizideki oyuncu ihtiyacını karşılayabilmek amacıyla Kürtçe oyunculuk kursu açmaya karar verdi.

  İhtiyacı karşılamak için Kürtçe oyunculuk kursu açmaya karar verdiklerini belirten Toprak, "Kursu kendi çaba ve imkanlarımızla açmayı düşünüyoruz. Kurs aracılığıyla diziye oyuncu temini sağlanacak. Bunu da ilk olarak Şanlıurfa'da başlatacağız. Diziye adapte olacak şekilde oyuncu yetiştireceğiz. Oyuncu koçumuz ve dil hocamız haftanın belli saatlerinde verilecek eğitimle adayları diziye hazırlayacak. Çalışmayı en kısa sürede hayata geçirmeyi planlıyoruz" dedi.


  Şanlıurfa Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Yayın Yönetmeni Abdulkadir Kırıcı da kentte çok sayıda yetenekli oyuncu adayının bulunduğunu ifade ederek, kursun, bu konuya meraklı olan kişiler için iyi bir fırsat olduğunu dile getirdi.


  Kursa alınacak kişilere önemli bilgilerin verileceğini aktaran Kırıcı, adayların kendisine güvenmesinin en önemli koşul olduğunu sözlerine ekledi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı