GeriGündem Dağlıca'da yıldırım düşmesi sonucu şehit olan 3 askere veda
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dağlıca'da yıldırım düşmesi sonucu şehit olan 3 askere veda

Dağlıca'da yıldırım düşmesi sonucu şehit olan 3 askere veda

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yıldırım düşmesi sonucu şehit olan 3 asker son yolculuğuna uğurlandı.

KEMAL MERMER (23) - ADIYAMAN

Hakkâri Yüksekova’da operasyon sırasında yıldırım düşmesi sonucu iki silah arkadaşıyla şehit olan 72 günlük Jandarma Komando Uzman Çavuş Kemal Mermer (23), dün sabah memleketi Adıyaman’a helikopterle götürüldü. 

Şehidin cenazesi Yeni Mezarlık Camisi'nde babası Bilal, annesi Hayriye ve Şırnak'ta vatani görevini yapan, kente izinli olarak gelen kardeşi Harun ile yakınları tarafından gözyaşlarıyla karşılandı. Kürtçe, ağıtlar yakan ve tabuta kapanan şehidin yakınları uzun süre gözyaşı döktü.

Dağlıcada yıldırım düşmesi sonucu şehit olan 3 askere veda

Kemal Mermer, İndere köyü mezarlığına toprağa verildi. Şehit Jandarma Uzman Çavuş Nurullah Yeşildağ da memleketi Çorum’da gözyaşlarıyla karşılandı. Şehit Yeşildağ konvoy eşliğinde Mimar Sinan Mahallesi’ndeki babaevine, helallik alınmasının ardından da Akşemseddin Camisi’ne götürüldü. Yeşildağ, kılınan cenaze namazının ardından Çorum Şehitliği’nde defnedildi.

Dağlıcada yıldırım düşmesi sonucu şehit olan 3 askere veda

UĞUR UĞURLU (28) - MANİSA / KIRKAĞAÇ

HAKKARİ’nin Dağlıca bölgesinde operasyon sırasında Jandarma Özel Harekat Timi’ne yıldırım isabet etmesi sonucu şehit olan 28 yaşındaki Uzman Çavuş Uğur Uğurlu, memleketi Manisa’nın Kırkağaç İlçesi’nde, sağanak yağmur altında gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyon yürüten timin üzerine dün öğlen saatlerinde yıldırım düştü. Timdeki üç asker şehit oldu. Uzman Çavuş Uğur Uğurlu’nun da şehit olan askerlerden biri olduğu haberi, Manisa’nın Kırkağaç İlçesindeki ailesine askeri yetkililer tarafından bildirildi. Üç yıldır Yüksekova’da görev yapan ve bekar olan Uzman Çavuş Uğur Uğurlu’nun cenazesi bugün önce Akhisar Askeri Havalimanı’na getirildi.

Dağlıcada yıldırım düşmesi sonucu şehit olan 3 askere veda

Mecburi hizmetinin bitmesine 3 ay kala şehit olan Uzman Çavuş Uğurlu’nun cenazesi, buradan da karayoluyla Kırkağaç Devlet Hastanesi’ne getirildi. Şehit oğullarının tabutunu gören baba Murat Uğurlu, anne Saltanat Uğurlu, kız kardeşi Burcu Uğurlu gözyaşlarına boğuldu. Cenaze buradan sağanak yağmur altında akşam namazı öncesinde Karaosmonoğlu Camisi’ne getirildi. Cenaze caminin önüne geldiğinde gözyaşları sel oldu. Caminin avlusu kalabalığı almayınca, Menderes Caddesi üzerinde konulan bir masaya şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu konuldu. Yol boyunca cenazeye katılanlar saf tuttu.

Dağlıcada yıldırım düşmesi sonucu şehit olan 3 askere veda

Manisa Müftüsü Sinan Cihan’ın kıldırdığı cenaze namazına Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Halil Memiş, Manisa 1. Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Yavuz Ekrem Aslan, Aydın Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Murat Kırkaya, Kırkağaç Kaymakamı Mehmet Yeşilbaş, Ak Partili Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, AK Parti Manisa milletvekilleri Recai Berber, Uğur Aydemir, CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay ve yaklaşık 3 bin vatandaş katıldı.

Cenazede şehidin kız kardeşi Burcu Uğurlu ile annesi Saltanat Uğurlu, tabuta sarılıp, "Bizi niye bıraktın" diyerek, gözyaşı döktü. Yakınlarını desteğiyle ayakta durabilen baba Murat Uğurlu da eşi ve kızının ağladığını görünce gözyaşlarını tutamadı. Milletvekili Tur Yıldız Biçer de cenaze namazında saf tuttu.

Kılınan namazın ardından şehidin, askerlerin omzunda sağanak yağmur altında yaklaşık 200 metre taşınan cenazesi, kadınlar tarafından alkışlandı. Şehidin cenaze aracına konularak Kırkağaç Şehitliği’ne götürülen cenazesi, burada toprağa verildi.

Dağlıcada yıldırım düşmesi sonucu şehit olan 3 askere veda

NURULLAH YEŞİLDAĞ - ÇORUM

Yıldırım düşmesi sonucu şehit olan askerlerden Uzman Çavuş Nurullah Yeşildağ’ın cenazesi, memleketi Çorum’da gözyaşları arasında toprağa verildi.

Uzman Çavuş Nurullah Yeşildağ için memleketi Çorum’da tören düzenlendi. Şehidin cenazesi ilk önce baba evinin bulunduğu Mimar Sinan Mahallesi’ne götürüldü. Burada dua yapılarak helallik alındı. Şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu evin önüne getirilmesiyle gözyaşları sel oldu.

Şehidin babası 46 yaşındaki Adem Yeşildağ, annesi 46 yaşındaki Altın Yeşildağ, kardeşleri 20 yaşındaki Canan ve 23 yaşındaki Cihangir Yeşildağ gözyaşlarına boğuldu. 
Şehit Uzman Çavuş Nurullah Yeşildağ’ın cenazesi daha sonra cenaze namazı için Akşemseddin Camii’ne getirildi. Yağmur altında ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazına Çorum Valisi Ahmet Kara, Tokat Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Adnan Arslan, bölge milletvekilleri, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, siyasi parti temsilcileri, bürokratlar, askerler, şehit yakınları ve yüzlerce kişi katıldı.

Dağlıcada yıldırım düşmesi sonucu şehit olan 3 askere veda

Cenaze namazı için saf tutulduğu sırada şehidin kardeşi Cihangir Yeşildağ tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Mardin’de vatani görevini yaptığı sırada ağabeyinin şehit haberi üzerine memleketine gelen Cihangir Yeşildağ komutanları tarafından teselli edildi. 

Şehidin cenaze namazı ikindi namazının ardından İl Müftü Yardımcısı Ahmet Süzen tarafından kıldırıldı.

Şehit Uzman Çavuş Nurullah Yeşildağ’ın cenazesi, cenaze namazının ardından omuzlara alınarak tekbirlerle cami önündeki cenaze aracına kadar taşındı. Çorum Şehitliği’ne götürülen Şehit Uzman Çavuş Nurullah Yeşildağ, burada toprağa verildi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle