GeriGündem Kurtarma botunun da yakıt deposu yokmuş
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kurtarma botunun da yakıt deposu yokmuş

Kurtarma botunun da yakıt deposu yokmuş
refid:15095786 ilişkili resim dosyası

Havacılık Festivali’nde paraşüte dolanıp gölün dibine inen genci kurtarmaya giden botun yakıt deposunun çalınmasın diye geceden çıkarıldığı öğrenildi.

İŞTE KARE KARE DENİZE ÇAKILDIĞI O ANLAR

ÖLÜME BÖYLE GİTTİ / WEB TV

TRABZON’un Çaykara İlçesi’ne bağlı Uzungöl Beldesi’nde yapılan ‘2’nci Uluslararası Havacılık Festivali’nde Mehmet Yıldız (23), paraşütün kontrolünü kaybedince yedek paraşütü çalıştırmış, bu sefer de paraşütün iplerine dolanarak göle düşmüş, tüm çabalara rağmen kurtarılamamıştı. Konuyla ilgili soruşturma sürerken, yardıma giden kurtarma ekiplerinin botunun yakıt deposunun takılı olmadığı ortaya çıktı.

‘Bot hazır değildi’

Ekibin zamanında müdahale etmemesi nedeniyle genç sporcunun kurtarılamadığı yolundaki eleştiriler üzerine bir açıklama yapan Gümüşhane Afet ve Acil Durum Müdürlüğü yetkilileri, paraşüt uçuşlarının saat 10.00’da başlayacağı bildirildiği için botun hazır olmadığını savundu. Trabzon ekibine destek için 5 kişiden oluşan arama kurtarma ekibi ve bot ile Uzungöl’e gidildiğini belirten yetkililer şunları söyledi:

‘Haliyle yolda kaldı’

Kurtarma botunun da yakıt deposu yokmuş


“Arkadaşlar göl kenarına bıraktıkları botun yakıt deposunu, gece birileri tarafından çalıştırılıp alınabileceği endişesiyle çıkararak araca koymuş. Daha önce etkinliğin saat 10.00’da başlayacağı bildirildiği için de sabah olayın yaşandığı saatlerde depoyu takmamışlar. Olay olduğu anda Trabzon Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekibindeki arkadaşlar yakıt deposu takılı olmayan botu çalıştırıp gitmeye çalışınca haliyle yolda kaldılar. Karbüratördeki benzin bitince motor durmuş. Bunun üzerine arkadaşlar depoyu takarak olaya müdahale etti.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle