Gündem Haberleri

  Kürt yönetimi: PKK petrol boru hatlarına saldırırsa karşılık verirse vereceğiz

  ANKA
  21.10.2007 - 13:47 | Son Güncelleme:

  Kuzey Irak’taki Kürt Yönetimi Sözcüsü Cemal Abdullah, PKK’nın, “Kürdistan Bölgesi topraklarından geçen petrol boru hatlarına saldırması durumunda buna karşılık vereceklerini” söyledi.

  Abdullah, Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari’nin PKK’nın Irak’ı terketmesi gerektiği açıklamasına destek verdiğini” de vurguladı

  Cemal Abdullah, Sava Radyosu’na yaptığı açıklamada PKK’nın petrol boru hatlarına saldırı düzenleme tehdidi ile ilgili olarak “Petrol boru hatlarına düzenlenecek saldırıların terör saldırısı olarak kabul edileceğini” belirtti.

  “Biz petrol boru hatlarını koruyacağız. Ve saldırı düzenleyenlere karşı duracağız” diyen Kürt Yönetiminin, Irak Dışişleri bakanı Hoşyar Zebari’nin PKK’nın Irak’ı terketmesi gerektiği ile ilgili açıklamasına destek verdiğini” vurguladı.

  "KARIŞIK DURUMDAN ÇIKILMASI İÇİN BAZI TARAFLAR ÇALIŞMA İÇERİSİNDE"

  Peyamner Haber Ajansına göre, Cemal Abdullah, “Kürdistan Bölgesini korumanın PKK’yi koruma anlamına gelmediğini” belirterek “Durumun normalleşmesi ve içinde bulunulan karışık durumdan çıkılması için bazı tarafların çalışma içinde olduklarını” da ifade etti. Ancak Abdullah, çalışmaları yürüten tarafların isimlerini vermedi.

  PKK liderlerinden Murat Karayılan, “Türk ordusunun kendilerine saldırması durumunda petrol boru hatlarına saldıracaklarını” söylemişti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı